Sport

  • 1 komentarzy
  • 12049 wyświetleń

Grajewo potęgą Kickboxingu

Adam Jankowski, reprezentant klubu UKS Wilk Grajewo,  jest międzynarodowym mistrzem Polski w K1-RULES. W Gdańsku 181 zawodników z 51 klubów z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi i Estonii walczyło o ten tytuł od piątku 11 listopada do niedzieli 13. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kickboxingu to rywalizacja w najbardziej widowiskowej formule K1-Rules.
- Był to mój udany powrót na podium po lipcowych Mistrzostwach Świata w Wietnamie "Vovinam Viet Vo Dao" gdzie zająłem 5 miejsce przegrywając na punkty w kontrowersyjnym pojedynku z zawodnikiem z Algierii – mówi zadowolony Adam Jankowski.

Reprezentant klubu UKS Wilk Grajewo, trenujący również w Ełckim Klubie Viet Vo Dao "Phung Hoang" w Ełku, zdobył złoty medal w formule K1-Rules seniorów w kat. 81kg. Pierwszy pojedynek wygrał przez TKO(techniczny nokaut) w 3 rundzie. Przeciwnik z klubu Extreme Fighters Wrocław trzykrotnie był liczony przez sędziego ringowego. Po silnych ciosach w głowę  z pięści i kolan nie mógł dalej kontynuować rywalizacji. Druga walka została rozstrzygnięta przez KO(nokaut) w pierwszej minucie I rundy. ZawodnikToivo Pettinem z Estonii po mocnym kopnięciu w tułów znalazł się na deskach. W trzecim pojedynku Jankowski zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów po trzy rundowym pojedynku. W finale po wyrównanym pojedynku wygrał na punkty z doświadczonym Amadeuszem Taboła z klubu Paco Team Katowice. Zawodnik z Katowic w drugiej rundzie był liczony przez sędziego ringowego po wysokim kopnięciu na głowę, co zaważyło o zwycięstwie.

Medale przywieźli również pozostali zawodnicy klubu UKS Wilk Grajewo. Marek Chiliński złoty medal w formule K-1 juniorów w kat. 67kg wygrywając w finale decyzją sędziów z zawodnikiem z klubu Paco Team Katowice.  Aleksandra Sosnowska wywalczyła brązowy medal w formule K-1 juniorek w kat. 60kg. Reprezentantka klubu UKS Wilk Grajewo, przegrała na punkty w wyrównanym pojedynku z zawodniczką z klubu Centrum Sportów Walki Płock.

Kaliniedziela, 21 lipca 2024

Warmia Grajewo wygrywa z MKS Mazur

wtorek, 16 lipca 2024

Mecz WARMIA - MAZUR (20.07)

Komentarze (1)

Super! Gratulacje !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.