Wiadomości

Grajewo "Plaża 2013"

Na akwenie jeziora Rajgrodzkiego policjanci grajewskiej i augustowskiej komendy Policji przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie prowadzili działania w ramach projektu "Plaża 2013".

14 sierpnia br. na terenie Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzono drugie z czterech zaplanowanych na Podlasiu przedsięwzięć w ramach projektu "Plaża 2013". W działaniach wzięli udział funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie i Augustowie oraz przedstawicielami Komedy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Do działań zaangażowano również przewodnika psa służbowego oraz przedstawicieli Zespołu Prewencji Kryminalnej grajewskiej komendy. Miejscem prowadzenia działań było największe w powiecie grajewskim - jezioro Rajgrodzkie oraz przybrzeżne plaże.

 Działania polegały miedzy innymi na patrolowaniu obszarów wodnych i terenów bezpośrednio do nich przyległych, egzekwowaniu przestrzegania przepisów prawnych w zakresie bezpieczeństwa osób, reagowaniu na osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych oraz kontroli jednostek pływających. Mundurowi legitymowali także osoby i kontrolowali bagaże pod kątem legalności połowu ryb, przestrzegania limitów połowu i okresów ochronnych. Podczas pełnionej służby policjanci udzielili asysty podczas podnoszenia z wody jednoosobowej żaglówki typu „ćma”, która przewróciła się w czasie porywów silnego wiatru. Żaglówka oraz pływający nią mężczyzna pod kontrolą policjantów bezpiecznie dotarli do brzegu. Elementem działań było również spotkanie profilaktyczne na plaży miejskiej w Rajgrodzie. Wzięła w nim udział młodzież z obozu zorganizowanego przez Sportowy Klub Tenisa Stołowego w Łomży, wypoczywająca nad Jeziorem Rajgrodzkim. Poprzez zabawę funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej przypomnieli młodym ludziom zasady bezpiecznego przebywania nad wodą, udzielania pierwszej pomocy itp. Młodzież miała okazję poćwiczyć techniki resuscytacji na fantomie. Dodatkową atrakcją spotkania był pokaz tresury psa służbowego. Najmłodsi otrzymali materiały profilaktyczno-instruktażowe w postaci książeczek pod tytułem „Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie” oraz plażowe gadżety związane z tą problematyką.Kolejnym elementem działań było spotkanie z uczestnikami kursu ratowników wodnych na terenie ośrodka WOPR w Tamie. Tam zarówno policjanci jak i strażacy zaprezentowali sprzęt używany podczas służby na wodzie oraz omówili podstawowe zasady ratownictwa wodnego. Podobne działania będą kontynuowane na terenie innych jednostek aż do zakończenia wakacji. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą  – oficer prasowy KPP w Grajewie


piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.