Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 11064 wyświetleń

"Grajewianie" w Niemczech

"Grajewianie" zdobywają serca Polonii w Niemczech

Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie” do tej pory występował głównie w Polsce i utrzymywał stałe kontakty wyłącznie z Polonią w Europie Wschodniej. W ciągu minionych kilku dni (6 - 10.03.2014 r.) udało nam się zaprezentować za zachodnią granicą naszego kraju – w Niemczech.

Grupa najstarsza – reprezentacyjna przedstawiła swój program podczas kilku zorganizowanych koncertów m.in. w miejscowej szkole ludowej, w restauracji "Fontana” rozpoczynając uroczysty wieczór przygotowany z okazji Dnia Kobiet oraz w domu opieki dla osób starszych. Publiczność mogła nie tylko obejrzeć tańce ludowe z różnych regionów Polski, ale także została zaproszona do wspólnego tańca z "Grajewianami”. Występom zespołu towarzyszyła zawsze licznie zgromadzona publiczność, która składała podziękowania członkom oraz opiekunom zespołu. Jesteśmy dumni z otrzymania pozytywnych opinii widzów, którzy przybyli na nasze koncerty.

Czas wolny, który nam pozostał, przeznaczyliśmy na zwiedzanie Meldorf oraz wyjazd do nadmorskiej, turystycznej miejscowości – Büsum, gdzie mieliśmy mnóstwo atrakcji. Był czas na basen, spacer nad morzem przy pięknej pogodzie, zakup pamiątek, skosztowanie produktów lokalnej kuchni, gorący napój oraz przepyszny deser.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie naszych przyjaciół i zorganizowanie nam tak fantastycznego pobytu. Zapraszamy na kolejne koncerty zespołu do Grajewa, które jest zawsze po drodze.

ZPiT "Grajewianie" wraz z opiekunami

 


Komentarze (6)

Brawa dla zespołu

Jaka ładna Sylwia

powodzenia i dalszych sukcesów

Podziękowania dla Przyjaciół z Niemiec za zorganizowanie wyjazdu dla Grajewian

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.