Kultura i rozrywka

"Gody 2011"

 VIII Powiatowy Przeglądu Widowisk Kolędniczych "Gody 2011".

Organizatorami Przeglądu byli: Miejski Dom Kultury w Szczuczynie, Starostwo Powiatowe w Grajewie i Urząd Miejski w Szczuczynie.
Przegląd odbył się w dniu 10 stycznia 2011 roku w Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie.
Uczestniczyły w nim zespoły ze szkół i placówek kulturalnych w 2 kategoriach: teatrów wiernych tradycji oraz teatrów czerpiących z tradycji.

Występy oceniało jury w składzie:
1.    Teresa Pardo – Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
2.    Marianna Ostrowska – Urząd Miejski w Szczuczynie
3.    Andrzej Szabelski – Miejski Dom Kultury w Szczuczynie
W kategorii teatrów wiernych tradycji:
I miejsce zajął zespół „Król Herod” z Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie. Zespół z 19-letnią tradycją  prowadzony przez Barbarę Paszkowską
II miejsce „Z szopką” – duet Jacek i Patryk Nowak z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąsoszu
III  miejsce „Z gwiazdą” z Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Zespół po raz pierwszy prezentujący się w Przeglądzie kierowany przez Barbarę Mizińską.

W kategorii teatrów czerpiących z tradycji ludowej:

I miejsce  zespół „Promyczek” ze Szkoły Podstawowej w Ławsku za widowisko „Święta Noc”. Zespół w ub. roku był również zwycięzcą i reprezentował powiat grajewski w Przeglądzie Wojewódzkim w Łomży. Prowadzony jest przez Annę Gordon.

II miejsce zespół „Jutrzenka” ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie za widowisko „Z kolędą u Dzieciątka”. Zespół prowadzony jest przez Cecylię Poreda i Teresę Laskowską.

III miejsce  zespół „Bzurek” ze Szkoły Podstawowej w Bzurach za „Jasełka” . Zespół pracuje pod kierunkiem Jolanty Szulkowskiej.
Jury przyznało również wyróżnienie  zespołowi „Kolędnicy” ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej za „Jasełka” przygotowane pod kierunkiem Krzysztofa Grunwald.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie.
Zespół „Król Herod” oraz duet Jacek i Patryk Nowak będą reprezentować powiat grajewski w Przeglądzie Wojewódzkim w Hajnówce w dniu 30 stycznia b.r.
 

poniedziałek, 18 października 2021

Wielka Parada Branickich 2021

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.