sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Goście z Jordanii i Kolumbii

W  dniach 18 - 23. 09.2016 gościły w ZSM nr 2 w Grajewie  dwie zagraniczne  studentki.  Laura  Mesa pochodzi  z Medellin w Kolumbii,   Sarah al Shatnawi pochodzi z Amman w Jordanii. Trafiły one   do Polski dzięki międzynarodowej organizacji studenckiej  AIESEC. Wybrały Polskę ponieważ jest to miejsce  odmienne od ich części  świata. Mogły przyjechać do Europy dzięki bardzo dobrym  wynikom w nauce i  znajomości języka angielskiego.

 

W naszej szkole prowadziły lekcje i spotykały  się z uczniami wszystkich klas i nauczycielami. Opowiadały o swoich krajach, o ich kulturze i obyczajach w języku  angielskim. Prezentowały tradycyjne stroje, które uczniowie mieli okazję przymierzyć. Uczniowie byli  zachwyceni i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.   Zadawali  mnóstwo pytań, co jest wspaniałą motywacją do rozwijania umiejętności  językowych i komunikacyjnych z języka angielskiego. Uczniowie naszej szkoły zaprzyjaźnili się z zagranicznymi gośćmi, spotykali się z nimi po lekcjach, pokazywali miasto i okolice.Studentki podkreślają, że bardzo podoba się im Polska i gościnność ludzi.  

Podczas pobytu w Grajewie dziewczęta były goszczone przez rodziny naszych uczniów.
Laura mieszkała u  Państwa Tomczaków a Sarah u Państwa Kochanowskich.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.