czwartek, 21 września 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12800 wyświetleń

Goście w ZSM nr 1

Ella Gehrke, Daniela Schlamann, Fabien Hertlein, Linda Mechlinski, to dziewczęta z niemieckiej szkoły w Loccum. Przyjechały one we wtorek (21 września br) do Grajewa w ramach wymiany uczniów z podobnych placówek do Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Towarzyszą im dyrektor szkoły Jurgen Schulz (niem. Real schule) oraz Hermann Effmert. Pomysłodawcą międzynarodowej wymiany młodzieży jest nauczyciel języka niemieckiego i historii w ZSM nr 1 Grajewo Małgorzata Koprowicz. Wiosną tego roku, na zaproszenie do Niemiec wyjechały uczennice ZSM nr 1 z Grajewa. Na przełomie czerwca i lipca dyrektor ZSM nr 1 Latarowski, burmistrz Remfeld oraz prezes PEC Zolnik z Grajewa odwiedzili Loccum w RFN. Omawiane były m.in. szczegóły przyjazdu niemieckich uczniów do naszego miasta oraz rozszerzania współpracy.

Wizyta potrwa tydzień. Dziewczęta zostały przyjęte przez rodziny swoich koleżanek z Grajewa. Podczas pobytu przewidziano m.in. zwiedzanie SM MLEKPOL Grajewo, spotkania w UM, odwiedzanie miejsc takich jak: Augustów, Wigry, Stańczyki, Białystok, Osowiec, Białowieża; kolacje w BGŻ Knieja Rajgród, u zastępcy Burmistrza i w Goniądzu.

Ważnym punktem wizyty grupy niemieckiej w Polsce jest wyjazd wraz z przedstawicielami z Grajewa do litewskiej szkoły w Wilnie (25.09). Dyrektor Dariusz Latarowski żywi nadzieję na współpracę również z sąsiadami z Litwy.

Na spotkaniu 22.09 br w Zespole Szkół Miejskich nr 1 dyr. Schulz wyraził zadowolenie z możliwości przyjazdu oraz podziw, że pedagodzy z ZSM nr 1 czynnie angażują się w organizację takich przedsięwzięć. Zostały przekazane prezenty oraz pozdrowienia od władz Loccum. Wszyscy mają nadzieję na dalszą, szeroką współpracę. Prowadzone były również wstępne rozmowy pana Effmerta z przedstawicielem zarządu Warmii o ewentualnym wyjeździe drużyny piłkarskiej Warmia Grajewo do Ladesbergen w Dolnej Saksonii (niedaleko Loccum) na towarzyski mecz z tamtejszą drużyną.

foto 1 - od lewej p.Remfeld, p.Effmert, p.Schulz, p.Latarowski, p.Koprowicz, p.Zolnik, p.Wąsik
foto 2,3 - dziewczęta na zajęciach lekcyjnych w ZSM nr 1
foto 4 - p.Latarowski z p.Schulzem oraz p.Effmert

e-Grajewo.pl

czwartek, 21 września 2023

Burmistrz zaprasza na spotkanie (22.09)

Komentarze (3)

A co ten Zolnik robi na tym pierwszym zdjęciu. Następny do międzynarodowej kariery?

Fajnie wyszedłem!! (jestem na 2 i 3 zdjęciu)

Na czyj koszt ,te wycieczki panowie , i co tam robi Zolnik , może za dużo bierze za c.o. od nas i stać go na wcieczki

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.