niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 13127 wyświetleń

Gmina Szczuczyn buduje... drogi

Mieszkańcy miejscowości Koniecki Małe k. Szczuczyna zyskali nową drogę. Zostały zakończone prace nad przebudową drogi gminnej. Burmistrz Szczuczyna Waldemar Szczesny osobiście doglądał ich przebiegu.

To nie tylko droga dojazdowa służąca rolnikom uprawiającym okoliczne pola oraz dzieciom i młodzieży dojeżdżającym do szkół, odcinek łączy wieś z trasą krajową nr 61.

Podczas realizacji inwestycji dokonano m.in. regulacji pionowej zaworów wodociągowych, wykonano dziesięciocentymetrowe warstwy podbudowy drogi z kruszywa naturalnego, dolną i górną, warstwę wyrównawczo - wzmacniającą oraz warstwę ścieralną z betonu asfaltowego. Do wykonawcy należało również uzupełnienie poboczy zaniżonych, profilowanie równiarką i zagęszczenie walcem poboczy żwirowych. Koszt przedsięwzięcia to prawie 167 tys. złotych. W drodze przetargu do wykonania zadania wyłoniono lokalne Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe "Unidrog".

e-Grajewo.pl

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (18)

pokażcie jak Pawełki mają nowy asfalt tez jest czym się pochwalic pozdrawiamy

Ciekawe jak długo ta droga wytrzyma.Z tego co widzę na zdjęciach,warstwa tego asfaltu jest bardzo cienka.

Mam pytanie w kwestii chwalebnej. Ilu mieszkańców liczą Koniecki Małe? 300-200-100- 29.

Co z drogami w Szczuczynie np. na Pawełkach lub ulica Strażacka straż wyjeżdżając na akcje mało opon w samochodach nie pogubi tu trzeba zrobić ulice bo po SWzczuczynie nie wszędzie da się poruszać autem przez te "dobre" zrobione drogi

No no Krysia - masz wreszcie super drogę heh!

wystarczy przejechac przed UMiG

Do Szczuczyniaka: a co mieszkanćom Konieck to się nie należy asfalt?
Do .....? - to napisałeś !!!! :) ale tam są dwie warstwy asfaltu z tego co widziałem jak robiono.

ale nie przysługuje

Konieckie miały latami swojego wojewodę,wszelkiej maści urzędnika wojewódzkiego i członka sejmiku wojewódzkiego radnego - a dopiero mają drogę? Przez lata działalności ów pana wieś powinna mieć nawet lotnisko a tu co? droga. ... Pozdrawiam . .. A jeszcze jedno - tak w ogóle to przydało by się oddzielić w Szczuczynie władzę miasta od władzy Gminnej, jak było za dawnych lat - gromada i miasto bo to są dwa oddzielne zupełnie inne światy światy.

Wszystko pięknie i dobrze. Ciekawe czy pan burmistrz z równie wielkim zaangażowaniem obejrzy i dojrzy zużycie drogi pod koniec swojej kadencji nie mówiąc już o stanie nawierzchni za powidzmy 10 lat. W mojej miejscowości również położono alfalt identyczną technologią. Na początku było pięknie czarno i równo ale wystarczyło zaledwie parę lat, kilka większych mrozów, co raz częstszych przejazdów cysterek z mlekiem, większych ciężarówek ze żwirem, cięższych ciągników rolniczych z przeczepami i już dziury w asfalcie, pajęczyny pęlnięć, wykruszenie bocznych krawiędzi jeszcze trochę, a będzie można asfalt zmiatać szczotką ulicznicą jak przed UG w Szczuczynie. Czy nie można do ch...y zrobić porządnej nawierzchni asfaltowej raz, a dobrze i nie naprawiać jej po każdej mroźniejszej zimie metodą wlewania łopatą w dziurę jakiejś czarnej mazi jak krowiego gówna i udeptywania jej butami jak to robią nasi fachowcy. Dlaczego niektóre asfalty w małych miejscowościach zrobione jeszcze za czasów Hitlera wygladają lepiej niż te wykonywane obecnie?

Do szczuczyniaka: No to próbuj oddzielić takie kazusy piszesz!!

Ciekawe co ów dawny wojewoda zdziałał dla swojej wsi i terenów gminy Szczuczyn

Krysiunia parz kawę bo teraz szybciej będziemy zajeżdżać ;)

Ulice na "Pawełkach" są okropne. Mieli je budować już od dawna i co? Sprawa jak zwykle ucichała i nikt nic nie wie. Jesienią i wiosną trzeba chodzić w gumakach. To nie jest normalne. Nie wiem co robi burmistrz miasta ale apeluje w imieniu wszystkich o lepszą drogę na pawełkach.

Komentarze powyższe zachęciły mnie do spojrzenia na nowy odcinek drogi i na same Koniecki Małe. Odniosłem miłe wrażenie. Teraz wiem, że wioseczka mająca około siedem gospodarstw, ma słuszną nazwę Koniecki Małe. Są to jednak rodziny bardzo szlachetne, gospodarne, uczciwe, udzielające się społecznie. Te spostrzeżenia potwierdzają nawet zagnieżdżone we wsi bociany, które wiedzą, że tam warto mieszkać. Właśnie takim ludziom trzeba było koniecznie pomóc, łatwiej wyjechać ze wsi na świat. Tym bardziej, że są to producenci dużej ilości mleka. Transport jego, związany był dotąd ze zrywaniem osi pojazdów. Jeżeli jakość drogi okaże się marna i rozjedzie się w okresie gwarancji, to wykonawca powinien robić ją od początku, ale na swój koszt. Sołtys dopilnuje spraw dla wsi tak istotnych. Lepsza nawierzchnia drogi, zachęci młodych kierowców, do zwiększenia szybkości na wąskiej wstędze, ale równego, czarującego asfaltu. Dlatego sugeruję mieszkańcom, pilne wycięcie topoli, rosnących tuż przy drodze i pnia pozostałego po niefortunnym ścięciu drzewa. Podziękowania należą się dla burmistrza Szczuczyna i Jego współpracowników. Mieszkańcom życzę zadowolenia!

ten wielokropek w tytule jest bardzo wymowny ;)

Topola ta pamięta czasy Władysława Gomułki posadzona jako czyn pierwszomajowy. Zalecam zrobionie spowalniaczy tzw. garbów celem ostudzenia gorącego temperamentu miejscowych kobiet które poruszają się znacznie szybciej od mężczyzn, a topola jak rosła tak i pozostanie ponieważ rosną na niej bardzo smaczne orzechy włoskie (dla wtajemniczonych) oraz owoce cytrusowe.
Do Szczuczyniaka:
Nieważne ilu mieszkańców ma nasza wioska ale te 7 domów mogłoby zaopatrzyc spokojnie codziennie w mleko cały szczuczyn więc człowieku się zastanów co piszesz bo gdyby nie rolnicy to nie miałbyś co jeśc.
Podziękowania dla Pana Burmistrza i wszystkich osób dzięki którym mamy upragniony asfalt a jeździ się po nim przyjemniej niż po krajowej 61. :) Pozdrawiam

robi się park to i dobrze,ale czas najwyyższy zrobić ulice strażacką do kościelnej,aby przestała być brzydką wizytówką miasteczka.Ten wysoki''rów''niejednemu kierowcy dał w kość powodując połamanie podwozia samochodu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.