Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10384 wyświetleń

GIMBUS jesień 2007

26 października 2007 roku zakończyła się trwająca ponad miesiąc akcja „GIMBUS jesień 2007”. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Grajewie prowadzone były wzmożone działania ukierunkowane na kontrolę pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół powiatu grajewskiego.

- Podczas tych działań sprawdzaliśmy stan trzeźwości kierujących i opiekunów, stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie typu tablice, gaśnice, młoteczki do zbijania szyb i zezwolenia do kierowania ruchem podczas wsiadania i wysiadania dzieci z pojazdów. W pojazdach indywidualnych kontrolowaliśmy czy dzieci przewożone są w fotelikach, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz dokumenty. Policjanci zwracali uwagę na zachowanie innych kierujących wobec gimbusów i autobusów na drodze." - powiedział naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Grajewie B. Hirniak

 W ciągu trwania akcji Sekcja Ruchu Drogowego KPP w Grajewie skontrolowali ogółem 66 pojazdów w tym 26 gimbusów, 31autobusów komunikacji miejskiej , 17 innych. Żaden kierowca dowożący dzieci i młodzież do szkół nie był pod wpływem alkoholu. Policjanci zanotowali 4 braki dokumentacji kierujących pojazdami, była też nieprawidłowość w stanie technicznym. Nałożono 13 mandatów karnych – 8 za brak zapięcia pasów bezpieczeństwa, 4 za brak fotelików. Mandat otrzymał również kierowca autobusu wycieczkowego. W całej akcji nie odnotowano kontroli, która skończyłaby się niedopuszczeniem do dalszej jazdy.

Pomimo zakończenia akcji Gimbus 2007 policjanci nadal sprawdzają tego typu pojazdy – również na prośbę osób, które dostrzegają nieprawidłowości. Państwo również możecie o tym informować dzwoniąc pod numery telefonów - 997, 086 272 22 22 lub 086 273 02 35.

e-Grajewo.pl

 

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (1)

Panowie policjanci ja proponowałbym przedłużyć tę akcję i przyjrzeć się na busa (czerwonego) marki nie podam dowożącego dzieci do szkoły specjalnej. Szczególnie na wyczyny kierowcy i jego antykulturalną jazdę (prędkość i chamstwo na drodze) może jednak lepiej wcześniej jak za późno.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.