Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11506 wyświetleń

Gimbus jesień 2007

W dniach 17 - 26 września 2007 roku na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Grajewie będą prowadzone wzmożone działania pod hasłem "Gimbus jesień 2007”, ukierunkowane na kontrolę pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół powiatu grajewskiego.

Kontrole będą przeprowadzali policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Grajewie. Celem kontroli będzie sprawdzenie m.in. trzeźwości kierujących gimbusami i autobusami oraz trzeźwość opiekunów, sprawdzenie stanu technicznego pojazdów ze zwróceniem szczególnej uwagi na podstawowe zespoły mające wpływ na bezpieczeństwo przewożonych dzieci tj. układ kierowniczy, hamulcowy itp.

Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego będą również zwracać uwagę na pojazdy dowożące indywidualnie dzieci i młodzież do szkół tj. czy dzieci są przewożone w fotelikach oraz czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Podczas prowadzonych działań Policja zwraca się z prośbą przekazywanie wszelkich spostrzeżeń o nieprawidłowościach w przewożeniu dzieci i młodzieży do szkół, dzwoniąc pod numery telefonów - 997, 086 272 22 22 lub 086 273 02 35.

- Takie akcje są bardzo potrzebne, u nas na szczęście od kilku lat nie było żadnej tragedii z udziałem autobusu dowożącego dzieci do szkoły, ale trzeba kontrolować. Dlatego organizujemy takie akcje co roku. W tym roku zostaną zatrudnione dwie osoby, które będą przeprowadzać dzieci przez ulicę. Osoby te zostaną specjalnie przeszkolone i dostaną upoważnienia do zatrzymywania pojazdów. – informuje Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KPP Grajewo.
 
e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

No to dzieci będą mieć niezapowiedzane ferie biorąc pod uwagę to czym dysponuje PKS w Grajewie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.