poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 13717 wyświetleń

Gdzie suszyć, gdzie prać ?

"Suszarnia i pralnia powinny służyć wyłącznie do prania i suszenia bielizny i nie wolno tam przechowywać żadnych przedmiotów" - takiej treści komunikaty pojawiły się ostatnio na tablicach ogłoszeń w budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Grajewie.


Zdaniem pracowników działu technicznego Spółdzielni miejsca przeznaczone na pranie często zamieniają się w nielegalne wysypiska śmieci. Wielu mieszkańców bloków składuje bowiem tam gazety, meble, łóżka, czy zużyty sprzęt AGD i RTV.
Nie skutkują komunikaty, ani upomnienia.

 - Nasi pracownicy sukcesywnie kontrolują pomieszczenia przeznaczone na suszarnię i pralnię. Niestety te miejsca nie są użytkowane zgodnie z przeznaczeniem, co jakiś czas musimy wywozić z nich sterty śmieci - mówi jeden z pracowników działu technicznego SMLW w Grajewie. 

Jednak zdaniem części mieszkańców bloków będących w zasobach Spółdzielni, nie wszyscy wiedzą gdzie znajduje się suszarnia. Większość mieszkańców pierze i suszy ubrania w mieszkaniu. To natomiast wykorzystują osiedlowi śmieciarze, składując odpady nie tylko w swoich piwnicach, ale także w suszarniach, czy wózkowniach.

- Jak mamy o coś dbać, jak nie wiemy gdzie się to znajduje. Gdybym wiedziała, że miejsce, w którym np. sąsiad składuje odpady to suszarnia, na pewno zwróciłabym uwagę - twierdzi jedna z mieszkanek os. Południe w Grajewie.

Komentarz:
Problem ze składowaniem śmieci i domowych gratów w blokowych suszarniach i pralniach ma dwa aspekty. Pierwszy dotyczy ludzkiej nieodpowiedzialności, czy wręcz głupoty. Kartony, gazety, czy meble składowane w nieodpowiednim miejscu stanowią bowiem realne zagrożenie pożarowe. Innego rodzaju odpady to po prostu dyskomfort mieszkania w smrodzie. Po drugie, zastanawia ilu mieszkańców ( np. tych wynajmujących ) wie gdzie w ich bloku znajduje się suszarnia ? Z naszych ustaleń wynika, ze niewielu, a jak człowiek nie wie, to nie dba. Brak poprawnego oznakowania suszarni przez Spółdzielnie, to zapewne nie jedna przyczyna „nieposłuszeństwa” mieszkańców. Czas skończyć z lakonicznymi ogłoszeniami. Regulamin Spółdzielni musi wreszcie zawierać kary dla osiedlowych śmieciarzy. 

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

 

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (20)

Panie Prezesie, a co zrobić z takimi co zajmują wózkownie na swoje piwnice i jwst tam syf, gnijące ziemniaki i inne podobne rzeczy. A w takich rzeczach są juz u nas myszy, szczury i karaluchy. Co zrobić z takimi ludzmi. Jak tak mozna robic. Za mieszkania płacimy duży czynsz, a spokoju jakoś nie mamy i nam nikt nie doklada do czynszu. To jak to jest wozkownie to są na wózki rowery czy na prywatne składowanie śmieci dla śmieciarzy.Spółdzielnie sie informuje, ale wy też jakos nie możecie się z tym uporać. Jak to jest , wydaję mi się, że za wózkownie tj. powierzchnię wózkowni amotryzacja bądź tez jej utrzymanie każdy lokator w danej klatce ma wliczone, to dlaczego jeśli ja zajmuję wózkownię to płacę czynsz, a taki dziki śmieciaż zajmuje na swoją piwnicę i nie płaci - to jak to jest. Co zrobić z takimi lokatorami, ktorzy robią sobie proby treningowe, przygotowawcze przed koncertami i Tak proszę przyjść i posłuchać jak można wytrzymać w takim mieszkaniu jak obok gra piecyk 1000 Wat i tynk się sypie ze sciany - co zrobić z takimi lokatorami. I jeszcze jedna sprawa- jak to jest z dodatkami mieszkaniowymi, ludzie co nie placą systematycznie czynszu i innych opłat mieszkaniowych ( na bieżąco ) mają kolosalne zadłużenie i takim ludziom przysługuje dodatek, bo po co im placić za mieszkanie jak szkoda, a jest i tak, że dostają dodatek i tak nie płacą.Jak długo jeszcze będą tacy wandale i tacy ludzie żyrować na innych ludziach, ktorzy w miarę możliwości starają się placic na bieżąco oplaty, a nie maja spokoju w swoim mieszkaniu, albo kocerty jak na wybiegu, albo przewracanie mebli, burdy bijatyki, solówki przed blokiem z i klatka z palami sprężynowymi i czym kolwiek innym jak to jest. Panie Prezesie czy nam ludziom,uczciwym, którzy płacą ciężki grosz za mieszkanie nic się juz nie należy nawet ta chwila spokoju we własnym mieszkaniu. I kiedy to się skonczy, że będziemy placic za tych śmieciarzy i zbieraczy brudow. Proszę sprawdzic wszystkie wózkownie, a zobaczy Pan jak jest. No i prosze wyjaśnic jak jest z dodatkami, bo jak wiem to ludzie, ktorzy nie placą latami maja dodatki i placa, a przecież tyle razy ubiegając się o dodatek nikt mi go nie udzielił, bo było 250 zl zadłużenia. To jak to jest inni mogą dostac , a inni nie. Uważam, że ci co maja zadłuzenie w płaceniu opłat na bieżąco to nie powinni go mieć. Bo jak wiem zadłużenie maja na okrągło ale i dodatek też. Czy dla matki samotnie wychowującej dzieci to sie nie należy, a taki cygan co siedzi bez roboty, bo pracować mu się nie opłaci bo i po co, bo jak pójdzie do pracy to rączki sie pobrudzą i może będzie miał mniej , a tak pójdzie porzebra i dostanie 250 zlotych. To co to jest. To chyba cos jest nie tak. Z poważaniem dla Spółdzielni.Lokator

Spółdzielnia to tylko regulaminy i ogłoszenia potrafi wieszać!!! A tak żeby je w końcu zacząć egzekwować to nie - nawet palcem nie kiwną!!! Syf nie tylko w piewnicach (koty, szczury, zgniłe ziemniaki itp.) ale i na klatkach schodowych a na balkonach cuda niewidy!! Ale co tu wymagać od lokatora jak sami pracownicy spółdzielni jak gdzieś coś robią, naprawiają to i syf po sobie zostawiają!!! A w szczególności ci, którzy wchodzą na dachy bloków. Na klatce jest po nich pełno kipów od papierosów, rozsypane zapałki, pestki itp. Kochani to nie te czasy!!! Teraz fachowiec przychodzi to i sprząta po sobie!!!

wow jaką pan/pani tresc dal/dala ZGADZAM SIE Z PANIA!!!!

a gdzie ludzie maja trzymac rzeczy skoro w piwnicach jest tyle robactwa ze az strach....myszy szczury,karaluchy i inne....lepiej tzrymac tam gdzie wiadomo ze robactwo nic nie zrobii...bez przesady nie robcie problemu z byle czego;/ nie ma ciekawszych spraw w grajewie?

Katolik.. część twojej wypowiedzi jest poprostu głupia. Z tego co piszesz to TY jestes najidealniejszą osobą w swoim bloku. Siedzisz i gadasz a nic nie robisz. Co do tych "koncertów" w bloku-grają po 22?Nie. Więc jeśli przeszkadza przejdz sie do tego kogoś i miło poproś, żeby troszkę przyciszyli piecyk.To nie boli. Zrzędzisz a sam/sama nic nie robisz w tym kierunku, aby było lepiej. Gra piecyk 1000W? Hahaha jak jest 50 W to by ci uszy rozsadziło! Nie przesadzaj, bo żaden normalny człowiek, nie wytrzymałby w pomieszczenie gdzie gra na całą pare 1000W piec.

Panie Prezesie czy nam ludziom,uczciwym, którzy płacą ciężki grosz za mieszkanie nic się juz nie należy nawet ta chwila spokoju we własnym mieszkaniu. I kiedy to się skonczy, że będziemy placic za tych śmieciarzy i zbieraczy brudow. Proszę sprawdzic wszystkie wózkownie, a zobaczy Pan jak to jest

Suszarnia jest do suszenia prania a nie trzymacia gratów. U mnie w bloku w suszarni są 3 boxy - dwa z nich są zawalone jakimiś obrazami, kartonami, burdami. Proszę coś z tym zrobić!!!

Do Marek. Poprosic miło to można człowieka normalnego, ale takiego bandytę to nie. Nie mieszkasz może w takim bloku to nie wiesz jak jest. Co mamy zrobić jak ktoś okazal się zwykłym zbójem. Jak zwrócisz uwagę to już masz problem. Tak jest z kolumnami jak nie umiesz liczyć to nie zabieraj głosy bo u nas też to jest, 4 kolumny po 300. I tak,że tynk się sypie ze ścian. Nikt nie gra do maxymalnej mocy, na żadnej zabawie chyba że na koncertach i w bardzo du zych chalach. Śmiem twierdzić, że i ty też umilasz czas ludziom w ten sam sposób, skoro ci to nie przeszkadza. Prąd sie kradnie z klatki schodowej to też jest dobrze - niech inni płacą. Jest prawo od tego. Juz nie raz się interweniowało do spółdzielni i nic. To co może zniżyć do jego poziomu i może urządzić solówkę przed blokiem, tylko nie wiem co mamy wziąć do ręk. bo takie byle co to może być uzbrojony w pałę sprężynową, pistolet bądź co innego. Jak się nie ma tego co mają inni to się nie wie jak to jest

Owszem przeszkadza jak ktoś zakłóca spokój, ale sądze, że ze wszystkimi mozna się jakos dogadac. Piszesz, że ci ludzie to zbóje. Bo co? Bo noszą glany albo mają dzwiną fryzure? Błąd ludzi to ocenianie kogoś po wyglądzie. Pamiętaj.

witam .U nas w bloku chyba nie jest tak jak większość napisanych komentarzy.Wózkownie są zajęte również pralnia ,ale jest to wynikiem wyrzucania śmieci do pustych i nie zamkniętych pomieszczeń.KTO to zrobił ?Tak właśnie TAK lokatorzy .Sami sobie utrudniamy życie,a myślę że najgłośniej krzyczą i narzekają CI którzy sami robili sobie śmietnisko z pustych pomieszczeń (wózkownie ,pralnia)Oczywiście teraz winni są ci którzy sprzątneli zdechłe zwierzaki np koty,ludzkie odchody,wynieśli osiusiane nie jednokrotnie również przez dorosłych hałdy śmieci.Do pana KATOLIKA proszę stanąć na wysokości zadania zachować sie może po raz pierwszy w swoim życiu jak dorosły człowiek i np. tym młodym talentom którzy chcą coś osiągnąć w swoim życiu i mają zainteresowania pomóc ,np jest w Grajewie Miejski Dom Kultury z racji wieku podejść do Pana E.Sz.(dyrektor)wyjaśnić cel wizyty i zorganizować chłopakom granie i próby w MDK.Gwarantuje Panu że nie jest to trudne i jest do zrealizowania.Również wątpie w to aby muzycy stanowili jakieś zagrożenie dla mieszkańców osiedla.Pozdrawiam PANA KATOLIKA życze udanej i owocnej rozmowy.Proszę o umieszczenie komentarza na e-grajewo z uzyskanych pańskich ośągnięć.Proszę dać przykład innym sfrustrowanym starszym lokatorom SMLW jak można zgodnie i bardzo przyjemnie współżyć.

Pan prezes sam zabrał lokatorom pralnięi suszarnię.Pozwolił ją zająć chuliganom,a lokatorom powiedział, że tak musi być. Blok numer 1 już tyle lat upomina się ooddanie do użytku tych pomieszczeń. Panie prezesie pomieszczenia nie należą do pana tylko do lakatorów mieszkań.To my spłacaliśmy kredyt za blok, a teraz wychodzi na to , że Pan prezes oddaje naszą własność chuliganom, a w regulaminie jest, że nie wolono wieszać ubrań powyżej barierki.Sam sobie zaprzecza,bo niby gdzie mają schnąć te ubrania. A może pan prezes udostępni nam swój balkon?Bardzo chętnie skorzystamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panie Prezesie jak mamy korzystać z pralni jaK SPÓŁDZIELNIA KILKA LAT TEMU ODCIĘŁA DOPŁYW WODY

jak wam cos nie pasuje to zamieszkajcie w bloku :)

chcialam napisac zamieszkajcie wdomu :p a nie w bloku ;)

prosze pana jak ludzie majo prac ubrania i suszyć jak nie ma gdzie tego tego robić.poprostu dla niektorych nawet zamało miejsca jest na to.

Ludzie czy wy nie macie w domu pralek?? Mamy dwudziesty pierwszy wiek są juz pralki automatyczne.Moim zdaniem pomieszczenia typu pralnia czy suszarnia (jak widac) są bezuzyteczne dlatego ludzie ich nie uzytkują w sposób odpowiedni :P

Kolego Łukaszu, jesteś w błędzie. Wielu korzysta, i wielu chciałoby korzystać zgodnie z przeznaczeniem, lecz nie pozwalają ci, co chcą sobie zrobić w tych pomieszczeniach drugą piwnicę. Ja jestem tego przykładem. Jak wysprzątałem po remoncie suszarnie, od razu znalazła się sąsiadka, która w nocy powstawiała tam swoje rowery, pudło ze starymi ciuchami, i inne rzeczy. Jeszcze mi zrobiła awanturę że zajmuje pomieszczenie do swoich celów, a klucze mają też inni sąsiedzi, a ci co nie mają wiedzą kto je posiada i nie było do tej pory żadnych problemów. Ja w akcie notarialnym mam wyszczególnione pomieszczenia wspólne, czyli pralnie, suszarnie, rowerownie i wózkownie jako pomieszczenie wspólne i za to płacę. Wszystkie regulaminy w spółdzielniach mówią - "Wykorzystywać pomieszczenia wspólne zgodnie z przeznaczeniem".

Ja proszę o służbowe kontrole porządkowe w/w pomieszczeń oczywiście z bloczkami mandatowymi i wyznaczeniem terminu uprzątnięcia ,ja w pralni widzę :ławeczki lub kilka krzeseł żeby miało gdzie odbyć się zebranie ,cztery ściany i podłogę a jest wszystko :dywany ,meble ,telewizory ,satelity ,setki słoików ,wysłużone piece i wiele innych ,żeby było fajnie wszystkie te śmiecie stanowią własność członków zarządu ,ja swoje potrzebne rzeczy mam w piwnicy i szopie mieszczę się jeszcze mam dużo luzu ,to trwa ok 10ciulat i wciąż donoszą ,jak w ogóle ubezpieczyciele ubezpieczają to wszystko nie widząc tego przepraszam burdelu ,prawo wspólnotowe mówi że w pomieszczeniach wspólnych zabrania instalowania jakichkolwiek urządzeń do potrzeb indywidualnych i wykorzystywania ich jako wysypiska śmieci ,21szy wiek tyle się mówi o porządkach wręcz o luksusach .

Życzę powodzenia w zbiórce ,już dziś wiem że przeskoczycie finansowo orkiestrę pomocy i nie ma próśb ,łez na usprawiedliwienie bałaganu , na od lat kierowane prośby kolekcjonerzy śmieci reagują wybuchami złości i wyzwiskami z reguły to bardzo mądrzy ludzie .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.