sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 29 komentarzy
  • 15043 wyświetleń

GDDKiA - Nie dla obwodnicy!

Mieszkańcy Grajewa chcą zablokować drogi krajowe przebiegające przez miasto. Uważają, że w ten sposób zwrócą uwagę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na to jakim problemem jest brak obwodnicy miasta.

Jak mówi Tomasz Cebeliński ze społecznego komitetu założonego przez mieszkańców wszyscy mają już dość korków i samochodów ciężarowych w centrum. Krzyżują się tam dwie drogi krajowe nr 61 i 65. Nie sprzyja to ani mieszkańcom miasta, ani tym, którzy przez nie przejeżdżają dodaje Tomasz Cebeliński. Dlatego, jak mówi, cierpliwość mieszkańców się już kończy. A listy i apele wysyłane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie przynoszą efektu. Dlatego potrzebne są konkretne działania i komitet przygotowuje akcje która zmusi urzędników do działania. Najprawdopodobniej w styczniu mieszkańcy zablokują drogę, żeby pokazać, że ich cierpliwość się skończyła.

Jak tłumaczy rzecznik podlaskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Rafał Malinowski priorytetem jest przebieg drogi S61. Zgodnie z planami ma ona omijać Grajewo w pewnej odległości, dlatego nie ma już sensu budować obwodnicy miasta.

Pierwsze spotkanie informacyjne Komitetu odbyło się 6 grudnia w MDK w Grajewie. 

 

 

archiwum

Apel Rady Miasta (2011)

Komentarze (29)

Powiem po krótko skoro RP Malinowski uważa że obwodnica Grajewa nie potrzeban na rzecz via baltiki której pewno nie dożyjemy to po jakiego groma robią obwodnicę bargłowa gdzie przy via baltice będzie to droga widmo

Jak ViaBaltica skręci na Ełk to obwodnica Grajewa nie będzie potrzebna bo pozostanie ruch turystyczny do Augustowa. Obwodnica spowoduje wyłączenie ruchu osobówek w przyszłości czyli tzw "pies z kulawą nogą tu nie zajrzy" tak jak w Radzyminie, Wyszkowie, Ostrowi Mazowieckiej.

Tak, wyprowdźcie ludzi na ulicę niech się krew poleje. Chore ambicje polityczne i zbijanie kapitału. Gdzie był Pan poseł jak zasiadał w Sejmie? Pewnie odpowie, że za krótko a ja pytam dlaczego nie został wybrany na dalsze kadencje?. Przepychanki o budowie tzw. "VIA Baltica" trwają od 1993r. pomiędzy politykami z Białegostoku a Łomży. Efekt nie ma drogi zgodnie z koncepcją białostocką i nie ma drogi zgodnie z koncepcją łomżyńską a Grajewo nie miało siły przebicia. Drogi S61 i obwodnica Augustowa rozwiąże natężenie ruchu w Grajewie. Pozostanie tylko ruch lokalny i wewnętrzny. Robienie ludziom wody z mózgu, żeby uzyskać taki czy inny mandat, zaistnieć, jest chore. Niech Grajewo dalej głosuje na polityków z Suwałk (ładnie chłop mówi, pisze listy szczególnie przed wyborami), Łomży i Białegostoku czy z Radziłowa, na pewno będziemy mogli przeforsować swoje projekty, trudności, które nas nurtują.

A może zamiast blokować drogi w Grajewie, z czego moim skromnym zdaniem i tak nic nie da, i na czym ucierpią tylko niewinni ludzie... Lepiej było by protestować przed oddziałem GDDKiA w Białymstoku?

do Jolla : pies z kulawą nogą tu nie zajrzy - ale będzie strata dla miasta - jak ten pies nie zajrzy do Grajewa!

Na obwodnicę Grajewa nie ma szans w najbliższym czasie i po wybudowaniu S61 jest ona niepotrzebna, a wręcz zbędna (będzie hamowała rozwój miasta i zlikwiduje miejsca pracy). Natomiast modernizację skrzyżowań z ulicami; Braci Świackich, Kolejową, Grunwaldzką, Targową. Budowę ścieżek rowerowych do Popowa i dalej do Rajgrodu i rond - można zacząć już w przyszłym roku. Via Baltika nie będzie przechodziła przez Grajewo ale wszystko wskazuje, że Rail Baltika nas nie ominie i być może zostanie położony drugi tor przez Grajewo.

do Jolla :Jeśli ktoś jedzie do Warszawy na przykład to dlaczego ma zaglądać do Ostrowi Mazowieckiej ,Wyszkowa.I tracić czas.Po to są obwodnice.

Budowane obwodnice Stawisk i Szczuczyna nie spełniają norm drogi expresowej. Więc mam szczere wątpliwości czy S61 powstanie w przeciągu 20 lat.
Do Jolli. Lubisz TIR-y ?

Juz dawno mówiłem o tym żeby zblokować każdego dnia przez tydzień drogi w Grajewie. Tydzień na początek, a później jak nie da rezultatu to dalej blokować. Mam dość Tirów w Naszym Grajewku

Tak bo jestem Tirówką

Blokowac! ile sie da jedyna rada. Robili to w Augustowie Suwalkach

Chociaż z Grajewa wyprowadziłem się ponad 20 lat temu to widzę że co jakiś czas wraca aktualizacja tego samego tematu.
Obwodnica.
Przyjeżdżam do Grajewa kilka razy w roku i widzę co dzieje się i co się zmienia zarówno w Grajewie jak i w drodze do niego. Drogi przystosowuje się do zwiększającego się ruchu, a to przez zmianę nawierzchni, a to przez jej poszerzenie czy wykonanie innych prac. Ale niestety zapomina się o ludziach którzy żyją w miejscowościach leżących na trasach tych dróg.
Pomyślano o Wyszkowie, Ostrowi Maz., Stawiskach, Szczuczynie czy Bargłowie. Nie pomyślano o Łomży, Grajewie, Rajgrodzie i innych miejscowościach. Niektórzy pomyśleli o sobie sami np.: Łomża. Z tego co pamiętam sporo było sprzeciwów różnych instytucji w tym chyba też GDDKiA. Ograniczenie tonażowe dla ruchu obowiązuje w określonych godzinach i przez określone ulice do dziś i jakoś nie widać żeby Łomża cierpiała z tego powodu.
Czy istnieje jakaś przeszkoda żeby korzystać z tego przykładu ?. Czy temat taki poruszany był kiedykolwiek ?. Moim zdaniem Grajewo już posiada 50% możliwości aby wykorzystać obecny potencjał dróg chociażby przeprowadzając ruch przez część przemysłową miasta dla jadących od strony Łomży ulicami: Braci Świackich, Wiórową, Robotniczą, Elewatorską i Topolową do drogi nr 65 w kierunku Białegostoku.
Niestety tu kończy się owe 50% bo zdaje się że możliwości dalszego przejazdu i powrotu na drogę nr 61 w kierunku Augustowa ale już poza Grajewem nie ma. Chyba, że drogami żwirowymi lub przez Koszarówkę, Szymany, ale tam zdaje się przeszkadza nośność mostu. A może zaproponować dla GDDKiA wspólne przedsięwzięcie w postaci współfinansowania budowy 50% nie istniejącej "obwodnicy". To tyle moich 5 groszy w temacie obwodnicy.

Jak proponował to obecny burmistrz, to był oceniany jako bardzo głupi pomyysł. Jak chciało taką akcję przeprowadzić Lepsze Grajewo, zostało to ocenione jako wariactwo. No, ale jak zebrało się zacne grono to teraz doskonały pomysł, wręcz wybitny. He he he.

Ludzie chcą pracować i mają inne zajęcia niż blokady a wy jeżeli nie macie nic do roboty tylko opieka was chowa to szukacie głupich atrakcji. Nie bierzecie pod uwagę że pół Grajewa żyje z tirów jeżdżąc nimi.Najgorzej wszystko przeszkadza nierobom bo nie mogą spać do 10-tej

Ty! Tirowiec postoisz sobie w koreczku, będziesz miał trochę wolnego!

Tirowiec człowieku nie lepiej jest tobie jechać drogą expresową a nie pchać się przez miasta z prędkością 50km, stać na światłach lub zatrzymywać się przed przejściami ?

SiP: Rozumiem, że odnosisz się do mojego wpisu. Jak to w życiu bywa zawsze znajdą sie tacy co im wszystko przeszkadza i tacy którzy wszystko zaakceptują. Nigdy nie ma 100% zadowolonych, ale najgorsi są tacy którzy wyśmiewają wszystko i wszystkich nie proponując w zamian żadnego pomysłu czy żadnej propozycji.
Tirowiec: skoro nim jesteś to powinieneś wiedzieć że ewentualny zakaz przejazdu przez Grajewo nie dotyczyłby tkz. miejsca docelowego czy to chodziłoby o miejsce rozładunku, dostawy towaru czy siedziby firmy tym bardziej, więc nikt nikomu chleba budową obwodnicy by nie zabrał.
Swoją drogą nie wydaje mi się żeby jakiekolwiek miasto zarabiało na przejeździe tranzytowym tirów przez jego teren. Więcej szkód niż pożytku. Pzdr.

Przez takich ,zawistnych Tirowców - dochodzi często do powaznych wypadkow! Wystraczy przypomnieć wypadek śmiertelny pod Szczuczynem - w którym zgineły 4 uczennice jadące do szkoły w Niećkowie!

do szofer to nie przez tira te dziewczyny zginely i uwazaj co mowisz. jestem kierowca tira i jestem za obwodnica ale blokada to nie wyjscie.

tak tak zacznijmy robić coś w tym temacie ,bo już
wielka przesada żeby czekać w nieskończoność
a władza jak nic tak nic!!!!!!!!!!!!

do : Napisał: uczen pana tomka - nie będę uważał! żeby nie TIR z naprzeciwka- dziewczynom nic powżanego się by nie stało! Tiry jechały by sobie obwodnicą - jak by oczywiście była w tym czasie!!!!!

Protestowac i blokowac . zeby obwodnjce wybudowac

Jeśli w radzie miasta zasiadają radni którzy mają jakąś działalność gospodarczą przy trasie którą tiry kursują to na pewno obwodnicy prędko nie ujrzymy.
A radni maja CPN-y ,bary ,sklepy ,i to jest im nie na rękę

w pirwszym etapie wszędzie blokują trasy, sam stałem pare razy w korkach i rozumiem ludzi zdesperowanych

10 grudnia w TVP podano plany budowy dróg w kraju. Z naszego regionu jedyną inwestycją będzie dokończenie S8 do Białegostoku.

BLOKADY..niech Grajewo pokaze ze dupy i ciapy tu nie mieszkają

Zwykle dobrze poinformowana w kwestiach drogowych "Gazeta Wyborcza” opublikowała wczoraj mapkę inwestycji przewidzianych na lata 2014-2019. Wiodąca z Suwałk przez Ełk i Łomżę trasa szybkiego ruchu Via Baltica nie została zaznaczona jako priorytetowa. Jaki z tego wniosek? Tak oczekiwana przez mieszkańców północno-wschodniej Polski droga, ważna przede wszystkim ze względów gospodarczych, w najbliższych latach nie powstanie. A po 2020 r. Polska już nie dostanie z Unii Europejskiej takich pieniędzy, jak w najbliższej perspektywie budżetowej. Via Baltica może więc pozostać projektem na papierze po wsze czasy.

Pan Cebeliński tylko reklamę chce sobie zrobić bo wybory w przyszłym roku!:) Przecież gdy były rozmowy o obwodnicach miast naszego regionu to wtedy był w radzie miasta! To prosimy wyjaśnić dlaczego wszystkie miasta będą miały obwodnice a Grajewo nie? Czyżby zabrakło przedstawiciela z Grajewa jak trwały rozmowy?

wystarczy zrobic nastepujace kroki-1-pobrac probki powietrza na tym skrzyzowaniu, 2-powiazac te wyniki, ana pewno to powieyrze jest zatrute i chorobotworcze,z chorbami drog oddechowych, nowotworow itp.3-zasadzic gddkia opokrycie kosztow straty moralne itp. to nam da obwodnice w krotkim czasie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.