Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 14490 wyświetleń

GDDiK wybrała wariant "0"

Miasto Grajewo przecinają drogi tranzytowe krajowe nr 61 i 65, po których odbywa się ruch międzynarodowy. Drogi te łączą kierunki z Warszawy, Białegostoku, Ełku i Augustowa. Kierunek do Augustowa prowadzi do przejść granicznych w Ogrodnikach i Budzisku. Kierunek do Ełku prowadzi do przejścia granicznego w Gołdapi.


W Programie Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 - 2013 są uwzględnione projekty budowy obwodnic miejscowości Stawiski, Szczuczyn i Bargłów Kościelny w ciągu drogi krajowej nr 61 oraz obwodnica Ełku i Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65. W Programie nie ma uwzględnionej budowy obwodnic Grajewa i Rajgrodu.


- Zgłoszenie budowy obwodnicy miasta Grajewo do Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 - 2013 nie było możliwe ze względu na jeszcze zaawansowane prace studyjne nad planem oraz długi zakres planowanej obwodnicy. Mamy niegotową dokumentację budowy tej obwodnicy - wyjaśnił pracownik z Wydziału Dokumentacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku.

- Jest to droga krajowa, która podlega zarządowi GDDKiA. Miasto Szczuczyn składało wnioski o usunięcie transportu ciężarowego z miasta i uczestniczyło jako strona opiniująca w projekcie. Projekt obwodnicy został wykonany i zakończony 21. 05. 2006 r. - poinformował W. Szczesny, burmistrz Szczuczyna.

Miasto Grajewo również ze swej strony dopełniło wszelkich formalności. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta zostało przyjęte uchwałą nr 75/XI/99. Rady Miasta w Grajewie z 29.XII 1999 r. Na podstawie analizy środowiska w ciągu drogi krajowej Nr 65 w miejscowości Ruda, gdzie byłby początek obwodnicy, został zwiększony obszar chroniony. GDDKiA musi na nowo  wykonanać projekty. 

Indykatywna lista kluczowych projektów dla osi priorytetowej III:

Nazwa projektu

Orientacyjny koszt inwestycji w mln euro

Przewidywany okres realizacji projektu

Instytucja odpowiedzialna za realizację

Budowa obwodnicy miejscowości Stawiski w ciągu drogi krajowej nr 61

13,90

2011-2012

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku

Budowa obwodnicy miejscowości Bargłów Kościelny w ciągu drogi krajowej nr 61

19,18

2011-2012

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku

Budowa obwodnicy miejscowości Szczuczyn w ciągu drogi krajowej nr 61

15,03

2011-2012

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku

Obwodnica Ełku (etap III i IV) w ciągudrogi krajowej nr 16 i nr 65

16,54

2009-2010

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie

Obwodnica Olecka w ciągu drogikrajowej nr 65

16,33

2009-2010

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie

Źródło: Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 - 2013

Analiza środowiskowa dotycząca projektowanych obwodnic miasta Grajewo (woj. podlaskie) w ciągu drogi krajowej nr 61 i 65

Wariant „O” polega na pozostawieniu obu dróg w dotychczasowym przebiegu ( bez obwodnic).

czytaj "Planowane obwodnice "

e-Grajewo.pl

 

 

 

Komentarze (14)

Ale to żaden problem. Zrobi sie blokady i będą obwodnice.

Niech jeszcze zrobią obwodnicę w Popowie i Toczyłowie my w Grajewie poczekamy.

trzeba blokować drogę , nie ma innego wyjścia rozjeżdżą nas powoli, po za tym gdzie jest władza nasza władza.

trzeba blokować drogę , nie ma innego wyjścia rozjeżdżą nas powoli, po za tym gdzie jest władza nasza władza.

Specjalnne podziekowania dla Pana Burmistrza zastępcy i całego Zarządu Miasta Grajewa i dla poprzedników że nie bedzie wybudowana obwodnica Grajewa = specjalne dzieki za to że jako jedyne miasto nie bedzie miało obwodnicy. Precz z obwodnicą. Prośba o zlikwidowanie świateł na głównym skrzyzowaniu - sa one zupełnie niepotrzebne. Z góry dziekujemy. Fantastyczni ludzie pracuja w Urzedzie - Brawa , tak trzymać.

Nie mamy i nie będziemy mieli Grajewskiej obwodnicy a popieramy obwodnicę Augustowa.Czy to jest normalne???Via Baltica jeżeli będzie wariant łomżyński wtedy Grajewo będzie miało obwodnicę.

szkoda słów! ruskie zapiepszaja ile wlezie i nie patrza na ludzi. Już było kilka ofiar ale to dopiero początek....

zul w popowie i toczylowie to tylko patrzec jak zaczna budowac obwodnice a w grajewie to bedzie dopiero po 2013 roku pod warunkiem ze nic sie nie zmieni

bardzo dobry tekst ''biedne to grajewo''gratuluje

Ludzie, jak już pobudują te obwodnice Grajewa ze wschodu na zachód i z północy na południe to pies z kulawą nogą nie zajrzy do miasta. Grajewianie będą wychodzić na wzgórza za miastem żeby na TIRY popatrzeć jak jadą po autostradzie. Jak na obrazie Chełmońskiego. Czy dzisiaj ktoś zajeżdża do Radzymina czy do Ostrowi Mazowieckiej jadąc do Warszawy?

Skoro tak - zeba rozbudować Grajewo o pare stacji CPN, Klubów nocnych, parkingów dla TIR-ów, Kino samochodowe, Motel, można na tym zarobić, panienki na wjeźdżie do miasta. Będziemy miastem turystycznym, może jeszcze małe Kasyno i Ruletka by się przydała wtedy znajdziemy pieniądze na budowe obwodnicy, a przy okazji dobrze się pobawimy.

A gdzie były nasze kochane władze?

NIE WIEM KTO JEST TEMU WINNY,ALE NA DODATEK NASI MIESZKAńCY POPIERAJA OBWODNICE AUGUSTOWA W WARIANCIE BIALOSTOCKIM. JAK BYłBY WARIANT łOMZYNSKI NAPEWNO GRAJEWO MIALO BY OBWODNICE

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.