niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

Fundacja NBP i ZS Nr 2


W dniu 31.03.2011 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie został zainstalowany audiowizualny zestaw interaktywny do nauki w szkołach jako nowoczesna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli  i uczniów.

Fundacja Narodowego Banku Polskiego ufundowała 100 takich zestawów dla szkół w 5-ciu województwach. Grajewska szkoła została wytypowana przez Kuratorium Oświaty. Tablica interaktywna umożliwia wykorzystanie podczas zajęć lekcyjnych Internetu i programów multimedialnych, wyświetlanie filmów dydaktycznych, jak również tworzenie indywidualnych lekcji i ich prezentacji. Oprogramowanie tablicy zawiera aplikacje i narzędzia do prezentacji materiału edukacyjnego  w sposób nowoczesny, ciekawy i interaktywny.

Multimedialny charakter tego narzędzia zostanie wykorzystany w praktyce przez nauczycieli języka obcego, matematyki, a po wyposażeniu w specjalny komputerowy program "Lekcja ekonomii” zajęcia przeprowadzi z jej wykorzystaniem nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, który już zapowiedział cykl prorynkowych lekcji. Program ten szkoła otrzyma nieodpłatnie w najbliższym czasie od Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP

- informuje Marzena Joanna Sulkowska, dyr. ZS nr 2 w Grajewie

niedziela, 17 października 2021

Erasmus Days SP 1

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.