niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

Fundacja ma już 4 lata

Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego

Praca w Fundacji wymaga wiele czasu, ogromnej pomysłowości i umiejętnej współpracy z innymi. Można mieć bowiem najlepszy pomysł na zdobycie środków finansowych z przeznaczeniem na określony cel i może on pozostać w sferze zamysłu. Nad każdym przedsięwzięciem pracuje sztab zaangażowanych osób. Fundacja istnieje od 2005 roku i posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Nawiązała współpracę z Białostockim Centrum Onkologii i Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym program Prewencji Pierwotnej Nowotworów. W ramach współpracy uczestniczy we wdrażaniu Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych oraz Popularyzacji Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Już czwarty rok skutecznie integruje społeczność powiatu wokół idei niesienia pomocy Szpitalowi Ogólnemu w Grajewie i wszystkim jego pacjentom. Działalność Fundacji opiera się na dochodach, które wpływają z kwest ulicznych, darowizn i 1% podatku należnego.

Efektem tego jest zakupiony i przekazany w nieodpłatne użytkowanie Szpitalowi sprzęt i aparatura medyczna:
- Trzy aparaty EKG,
- Dwa ciśnieniomierze i pompa infuzyjna,
- Waga elektroniczna ze wzrostomierzem,
- Ssak elektryczny,
- Lampa do fototerapii i Lampa kolumnowa SOLLUX,
- Pościel (40 kompletów),
- Negatoskop,
- Aparat do elektroterapii DIATRONIC,
- Rektoskop do tubusów wielorazowych,
- Czytnik mikropasków ELISA,
- Przenośnik taśmowo-rolkowy typu MABIS

Gdy  Fundacja zaczynała działalność wydawało się, że cel jakim jest zakup aparatu USG (za ok. 200 tys. złotych) do szpitala jest marzeniem, które ziści się na przestrzeni wielu lat. Wysiłek ludzi i praca społeczna pozwoliła osiągnąć nieosiągalne w 2007 r. Dziś już faktem jest – zakup tego nowoczesnego urządzenia (w chwili obecnej trwa procedura zakupu aparatu USG).
Od 2007 roku Fundacja prowadzi profilaktykę chorób nowotworowych. Wagę tego przedsięwzięcia znają szczególnie te kobiety, które skorzystały z oferowanych badań i w porę trafiły do lekarza.

W działalność  Fundacji na stałe wpisały się organizowane:
- Konferencje np.: ,,Profilaktyka chorób nowotworowych w województwie podlaskim”,
- Turnieje np.: ,,Sport dla Zdrowia Kibice dla Szpitala”,
- Punkt medyczny, który funkcjonuje podczas uroczystości i imprez masowych np. „Bieg wilka”, „Dni Grajewa”, Dożynki Powiatowe,
- Konkursy i programy prozdrowotne np.: ,,Nic ważniejszego nad zdrowie”,
- Koncert charytatywny ,,O miłości, radości, nadziei ”,
- akcje charytatywne np.: ,,Podaruj zabawkę, podaruj radość” – akcja zapoczątkowana przez Prof. Barbarę Falińską w czasie badań gwaroznawczych i warsztatów dialektologicznych w Grajewie.

"W imieniu Zarządu i Rady Fundacji pragnę serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i osobom, które poświęcają swój prywatny czas i energię, by szpital zyskał jak najwięcej, gdyż jest to miejsce szczególne, bo wiąże się z problemami i często cierpieniem człowieka".
.

Prezes Zarządu Fundacji
na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego
Alicja RutkowskaZdjęcia pochodzą z archiwum Fundacji i portalu internetowego e-Grajewo.pl

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.