czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

Fundacja ma już 3 lata

W ostatnim dniu marca 2008 roku odbyło się posiedzenie Rady Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego, na którym wypełniając swoje statutowe kompetencje członkowie dokonali podsumowania 3 lat działalności fundacji.

Informację w tym zakresie złożyła prezes zarządu fundacji Alicja Rutkowska. W ocenie Rady Fundacji zarząd pracował z bardzo dużym zaangażowaniem, fundacja osiągnęła satysfakcjonujące wyniki, zgromadzono pokaźną sumę - ponad 120 tys. zł.

- Dobiegł końca okres 3-letniej kadencji pracy zarządu. Rada Fundacji nie tyle nie widzi potrzeby zmian, ale wręcz dostrzega potrzebę zachowania personalnie składu zarządu w dotychczasowym kształcie. W związku z tym zaproponowała objęcie funkcji w zarządzie fundacji tym samym osobom i po uzyskaniu ich zgody powołała zarząd w dotychczasowym składzie – mówi przewodniczący RF Grzegorz Curyło.

Podczas minionej kadencji Rada Fundacji podjęła kilka interesujących inicjatyw, włączyła się w organizację różnych imprez, aby pozyskać jak najwięcej środków na rzecz Szpitala Ogólnego. Dzięki fundacji na terenie placówki funkcjonuje i służy pacjentom sprzęt zakupiony za łączną kwotę 50.000 zł, ponadto udało się zgromadzić pokaźne środki, które w tym roku zostaną rozdysponowane.

- Nie oceniam swojej pracy w kategoriach trudności. Godząc się na pełnienie tej funkcji automatycznie zgodziłem się wziąć na siebie pewne obowiązki. Staram się radzić sobie i się z nich wywiązywać. Z całą pewnością chciałbym w miarę moich możliwości i umiejętności pomóc tej instytucji. – powiedział G. Curyło.

Zapytaliśmy Prezes Zarządu Fundacji Alicję Rutkowską dlaczego zdecydowała się działać w fundacji podczas drugiej kadencji ?
- Działalność w fundacji, choć bardzo absorbująca, przynosi mi satysfakcję. Poza tym pragnieniem wiekszości z nas, w razie choroby, jest leczenie w szpitalu wyposażonym w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. Przy szybkim rozwoju wiedzy naukowej dotyczącej sprzętu medycznego można zdecydowanie szybciej, lepiej i skuteczniej pomóc człowiekowi. Uważam więc, że należy dążyć do tego, aby dostęp do dobrej diagnozy i leczenia przy pomocy nowoczesnych urządzeń był powszechny.

W najbliższych miesiącach organizowane będą akcje podobne do tych z lat poprzednich. W kwietniu w grajewskiej hali MOSiR odbędzie się druga edycja turnieju „Sport dla zdrowia, kibice dla szpitala”. Na maj przewidziane jest spotkanie w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie w ramach promocji zdrowia. Wiadomo już, że Fundacja włączy się też w organizację "Dni Grajewa".

e-Grajewo.pl 

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.