czwartek, 18 sierpnia 2022

Kraj

Fotelik od policjantów

KPP Ełk:

Fotelik od policjantów dla ostatniego dziecka urodzonego w 2011 roku

Prezent w postaci fotelika samochodowego dla ostatniego dziecka urodzonego w roku, stanie się chyba tradycją ełckich policjantów.  Podarunek został ufundowany przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Inicjatywę poparł też prezes Pro-Medica w Ełku Pan Andrzej Bujnowski, który dzisiaj wraz z komendantem powiatowym policji w Ełku insp. Markiem Hyzopskim przekazał prezent szczęśliwemu tacie małej Natalki.

Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że dziecko podróżujące samochodem jest bezpieczne wówczas, gdy przewożone jest w dobrze dopasowanym i właściwie umocowanym foteliku. Przepisy również jednoznacznie regulują tą kwestię.  Dzieci do lat 12 nie przekraczające 150 cm wzrostu powinny być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Policjanci wykorzystują każdą okazję, aby propagować wśród kierowców bezpieczne zachowania. Dzięki współpracy z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego możliwe było zorganizowanie dzisiejszego spotkania. Szczęśliwy tata Natalii urodzonej w ełckim szpitalu, jako ostatniej w 2011 roku, otrzymał z rąk prezesa Pro-Medici i komendanta powiatowego policji w Ełku fotelik samochodowy. Ponadto Natalka otrzymała od policjantów sympatycznego pluszowego sierż. Bobra.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.