Kraj

  • 1 komentarzy
  • 3031 wyświetleń

Fotelik od policjantów

Fotelik od policjantów
Fotelik od policjantów dla dziecka, które urodziło się w Sylwestra

*Policjanci wykorzystują każdą okazję do tego, aby propagować wśród kierowców  nawyk bezpiecznego przewożenia dzieci. Dlatego często organizują różnego rodzaju akcje profilaktyczne. Dzisiaj w Szpitalu Miejskim Pro-Medica w Ełku funkcjonariusze spotkali się z ojcem dziecka, które jako ostatnie urodziło się w 2010 roku. Przy tej okazji Kierownik Referatu Ruchu Drogowego nadkom. Wojciech Żyluk wraz z dyrekcją szpitala Andrzejem Bujnowskim i Maciejem Wojciechowskim wręczył szczęśliwemu tacie fotelik samochodowy ufundowany przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ponadto mała Sandra otrzymała od policjantów sympatycznego pluszaka sierż. Bobra.

Nieodzownym elementem każdej kontroli drogowej jest sprawdzenie, czy kierowcy stosują środki bezpieczeństwa ruchu drogowego, czyli pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do przewozu dzieci. Dane dowodzą, że niektórzy rodzice świadomie narażają dzieci na niebezpieczeństwo podczas jazdy samochodem i przewożą je niezgodnie z przepisami. Dziecko w takim przypadku jest bezbronne, a to właśnie na dorosłych spoczywa obowiązek zapewnienia mu bezpiecznej podróży. Ważne jest, aby rodzice uświadomili sobie zagrożenia, jakie mogą pojawić się w przypadku choćby drobnej stłuczki drogowej i przede wszystkim, jakie konsekwencje może ponieść dziecko. Dlatego policjanci prowadzą szeroko zakrojone działania profilaktyczne i represyjne. Zgodnie z przepisami, dzieci do lat 12 nie przekraczające 150 cm wzrostu powinny być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Brak fotelika karany jest przez Policję mandatem karnym w wysokości 150 złotych oraz nałożeniem 3 punktów karnych.

KPP Ełk

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (1)

to jest fotelik dziecięcy od 12 kg a więc około rocznego dziecka. Niepotrzebnie go nieśli go do szpitala

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.