UWAGA

czwartek, 18 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 2407 wyświetleń

Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego

To gremium opiniodawczo-doradcze w kwestii wykorzystania funduszy unijnych. W jego skład wchodzi czternaście podlaskich miast, a ich partnerem jest Samorząd Województwa Podlaskiego. Pierwsze posiedzenie Forum – z udziałem Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i marszałka Artura Kosickiego – odbyło się w poniedziałek, 4 lipca, w urzędzie marszałkowskim.

 

W skład forum wchodzą miasta: Hajnówka, Augustów, Bielsk Podlaski, Grajewo, Kolno, Łapy, Łomża, Mońki, Sejny, Siemiatycze, Sokółka, Suwałki, Wysokie Mazowieckie, Zambrów. Natomiast Białystok, jako członek Unii Metropolii Polskich, pełni w nim funkcję doradczą.

 

– Chcieliśmy poprzez powołanie tego gremium stworzyć pole do dyskusji o problemach, z którymi te miasta borykają się, do wymiany doświadczeń, współpracy i tym samym wypracowywania dobrych pomysłów. To pozwoli na jak najlepsze wykorzystanie środków europejskich z rozpoczynającej się perspektywy, w której nasze województwo będzie miało blisko 1,3 mld euro – mówił marszałek Kosicki.

 

– To inicjatywa, aby współpracować ze sobą, wymieniać się doświadczeniami, realizować wspólne projekty – to zaprocentuje na dalszym etapie działań. Trzymam mocno kciuki, żeby to, co się uda wypracować, mogło być finansowane później i z budżetu państwa, i ze środków europejskich, polityki spójności, wspólnej polityki rolnej, czy Krajowego Planu Odbudowy. Tak, abyśmy realizowali kompleksowe projekty, które wpisują się w strategię odpowiedzialnego rozwoju. Tworzyli zrównoważone, odporne miasta, tak ważne dla ich mieszkańców – dodała sekretarz stanu.

 

 

Wrota Podlasia

 

Komentarze (1)

Hahaha nie ważna jakość tylko nasi PiS..... W tych miastach zadnego rozwoju nie ma jest tylko betonoza parków tworzonych najczęściej z okazji wizyty wuca czy jego giermkow

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.