Sport

  • 5 komentarzy
  • 12233 wyświetleń

Footbag w SP 4

Drugi tydzień ferii w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie rozpoczął się pokazem gry w „ZOŚKĘ”.

Swoje umiejętności żonglerskie prezentowała grajewska młodzież oraz zaproszeni goście:

Bracia Paweł i Łukasz Krysiewicz z Białegostoku, Łukasz Sawicki z Gołdapi, Marcin Wiśniewski, Mateusz Stajniak i Bartosz Rząsa - Grajewo

- Przez internet zdobyliśmy informacje na temat tej gry oraz kontakt do Łukasza Krysiewicza, grającego w „Zośkę” już kilka lat. Wysłaliśmy emaila i tak się zaczęło. Spotykaliśmy się kilka razy. Teraz zaprosiliśmy kolegów do Grajewa i udało się – mówią gimnazjaliści Bartosz i Marcin.

- Jestem studentem, ma 23 lata, „Zośkę” zacząłem trenować kilka lat temu (trochę za późno). Footbag to nie tyko gra, ale cała oprawa. W 2004r. brałem udział w Mistrzostwach Polski w Słupsku, gdzie w kategorii intermediate (przejściowa przed zawodową) zdobyłem V miejsce. Biorę też udział w regionalnych zawodach np. w Ełku (I m.), Łodzi (II m.).

Do Grajewa przyjechałem, aby promować tę grę. Nie jest to dyscyplina, która potrzebuje wiele nakładów finansowych wystarczy mała piłeczka, którą można kupić za kilknaście złotych lub nawet wykonać samemu (zszywając skrawki materiału, wypełniając żwirkiem czy piaskiem). Trenuję przynajmniej 2 godziny dziennie, żeby osiągać jakieś wyniki. Na zawody przygotowuję występ 1,5 min do wybranej muzyki. Ocenianych jest wiele czynników, ważne by „zośka” nie spadała. - mówi Łukasz Krysiewicz (www.republika.pl/pasikonikbft)


Footbag to angielska nazwa gry, która jest znana na całym świecie od Chin, USA aż po Europę. W Polsce nazywana została "zośką". Gra się małym woreczkiem bądź kulką ołowiu z lotkami zrobionymi z włóczki. Zasady gry polegają np. na stworzeniu okręgu w kilka osób i odbijaniu „zośki” póki nie spadnie.


e-Grajewo.pl

wtorek, 16 lipca 2024

Mecz WARMIA - MAZUR (20.07)

poniedziałek, 15 lipca 2024

Rajgród. Nocny Turniej Piłki Nożnej 2024

Komentarze (5)

W końcu w Grajewie cos sie dzieje :D, zrobili by jeszcz jakis turnij w streetballa.

Macie racje było fajnie . Oby teraz tylko więcej osób w Grajewie zaczęło grać w Footbag.
A i jeszcze raz chciałbym podziekować dyrekcji Sp4 za miłe przyjęcie. CzE >>>

WItKa Było Dobrze a nawet bardzo :D :) POzdro

A ja zaliczylem dropow jak zwykle "myliony myliardy mylylytrow" :) ale chyba naszej kochanej mlodziezy sie podobalo ->
BaQ pozdro !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.