czwartek, 18 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 10650 wyświetleń

Festyn "Wybieram zdrowie"

WYBRALI NIE TYLKO SWOJE ZDROWIE
       W czwartek 30 listopada, czyli w tradycyjne Andrzejki odbył się festyn integracyjny klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie pod hasłem "Wybieram zdrowie". Organizatorem był Komitet Rodzicielski klasy I b oraz wychowawczynie pozostałych klas pierwszych.
       Festyn rozpoczęła Halina Muryjas - Rząsa - dyrektor szkoły, która wspólnie z pierwszakami rozwiązywała krzyżówkę z hasłem "Wybieram zdrowie". Intelektualne zmagania zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki o zdrowiu. Po tym przystąpiono do wykonywania zadań w grupach. Każda klasa miała swoje logo i zawołanie, które były mocno związane ze zdrowiem i zdrowym  żywieniem. 
        Jednym z ciekawych zadań było zrobienie w sklepie zakupów na zdrowe i smaczne kanapki, które dzieci wykonywały wspólnie z rodzicami, którzy licznie przybyli na festyn. Jednak największe emocje wzbudziły konkursy picia mleka z butelki ze smoczkiem. Tu zwyciężyła  Ola Ankurowska z klasy integracyjnej I b. Dzieci mocno się też nagimnastykowały przy jedzeniu zawieszonych jabłek bez użycia rąk. Tu najlepszą okazała się uczennica klasy I a Natalia Polakowska.
 Przez cały czas słychać było hasła promujące zdrowie przygotowane przez poszczególne klasy. Konkurencje oceniała Komisja złożona z rodziców i dyrektorkę. Po zliczeniu punktów okazało się, że najlepiej wypadli uczniowie klasy I c, której wychowawczynią jest Anna Kłos. Otrzymała ona puchar ufundowany przez Biuro Pośrednictwa Ubezpieczeniowego  z Grajewa.
 Imprezie towarzyszyła loteria fantowa w której każdy los wygrywał nagrody, które ufundowali sponsorzy. Zebrane pieniądze w kwocie 162 złotych przekazano dla szkoły, która zakupi paczkę świąteczną dla chorego chłopca z klasy VI d.
        Miłym akcentem imprezy było wręczenie dla każdego ucznia kubków do picia zdrowych napojów przez Panią dyrektor Halinę Muryjas - Rząsę. A duże uznanie należy się dla Iwony Fajfer, Edwarda Wilczewskiego, Marzeny Szymanowskiej oraz inicjatora Jarosława Dembińskiego, a także dla wychowaczyń Ib Anny Bukowskiej i Elzbiety Gadomskiej. Duże zaanagazowanie wykazały też dzieci z pozostałych klas, ich wychowawczynie - Anna Kłos, Zofia Krzeczkowska i Anna Gryczkowska oraz niezwykle aktywni licznie przybyli rodzice.

Komitet Rodzicielski kl. Ib

czwartek, 18 sierpnia 2022

Prostki Dożynki gminne 2022

czwartek, 18 sierpnia 2022

Tykocińska Biesiada Miodowa 2022

Komentarze (2)

Gratuluję rodzicom i nauczycielom pomysłu!!!!! Zamiast bezsensownych wróżb nareszcie coś innego... zabawnegi i jak na szkołę przystało uczącego przez zabawę. Raz jeszcze moje uznanie i serdeczne gratulacje organizatorom.

Pomysłodawczynie i współorganizatorki E Gadomska i A Bukowska nie zawiodły się na spontanicznym odzewie pana Dembinskiego ,który chętnie podjął dzialania nauczycieli i dołożyl kilka pomysłów.Naszym celem , jako wychowawców ,było szersze i ciekawsze podsumowanie realizowanego we wszystkich klasach pierwszych programu zdrowotnego pt:Smak zdrowia znam i o siebie dbam".Wszak nasza " czwórka"należy do grona szkół promujących zdrowie.#W szkole działa drupa nauczycieli
w tym zakresie ,a koordynatorem jej jest Elżbieta Gadomska.Stąd wśród innych działań szkoły -festyn jako doskonała okazja do realizacji Szkolnego Programu Zdrowotnego .Artyk€ł został napisany z punktu widzenia rodziców i przez rodziców i zawiera nutę dumy rodzicielskiej z własnego wkładu pracy w życie szkoły .Toteż brawo! Wyobrażam sobie, że nie będzie niezdrowej rywalizacji kto więcej zrobił dla dzieci a cele działań będą spójne ,służące zaspokajaniu potrzeb dzieci , nie zaś ambicjom dorosłych.Cieszymy sie i dziękujemy licznym sponsorom ,którzy podarowali fanty do loterii.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.