piątek, 1 marca 2024

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 11106 wyświetleń

Festyn "Wybieram zdrowie"

WYBRALI NIE TYLKO SWOJE ZDROWIE
       W czwartek 30 listopada, czyli w tradycyjne Andrzejki odbył się festyn integracyjny klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie pod hasłem "Wybieram zdrowie". Organizatorem był Komitet Rodzicielski klasy I b oraz wychowawczynie pozostałych klas pierwszych.
       Festyn rozpoczęła Halina Muryjas - Rząsa - dyrektor szkoły, która wspólnie z pierwszakami rozwiązywała krzyżówkę z hasłem "Wybieram zdrowie". Intelektualne zmagania zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki o zdrowiu. Po tym przystąpiono do wykonywania zadań w grupach. Każda klasa miała swoje logo i zawołanie, które były mocno związane ze zdrowiem i zdrowym  żywieniem. 
        Jednym z ciekawych zadań było zrobienie w sklepie zakupów na zdrowe i smaczne kanapki, które dzieci wykonywały wspólnie z rodzicami, którzy licznie przybyli na festyn. Jednak największe emocje wzbudziły konkursy picia mleka z butelki ze smoczkiem. Tu zwyciężyła  Ola Ankurowska z klasy integracyjnej I b. Dzieci mocno się też nagimnastykowały przy jedzeniu zawieszonych jabłek bez użycia rąk. Tu najlepszą okazała się uczennica klasy I a Natalia Polakowska.
 Przez cały czas słychać było hasła promujące zdrowie przygotowane przez poszczególne klasy. Konkurencje oceniała Komisja złożona z rodziców i dyrektorkę. Po zliczeniu punktów okazało się, że najlepiej wypadli uczniowie klasy I c, której wychowawczynią jest Anna Kłos. Otrzymała ona puchar ufundowany przez Biuro Pośrednictwa Ubezpieczeniowego  z Grajewa.
 Imprezie towarzyszyła loteria fantowa w której każdy los wygrywał nagrody, które ufundowali sponsorzy. Zebrane pieniądze w kwocie 162 złotych przekazano dla szkoły, która zakupi paczkę świąteczną dla chorego chłopca z klasy VI d.
        Miłym akcentem imprezy było wręczenie dla każdego ucznia kubków do picia zdrowych napojów przez Panią dyrektor Halinę Muryjas - Rząsę. A duże uznanie należy się dla Iwony Fajfer, Edwarda Wilczewskiego, Marzeny Szymanowskiej oraz inicjatora Jarosława Dembińskiego, a także dla wychowaczyń Ib Anny Bukowskiej i Elzbiety Gadomskiej. Duże zaanagazowanie wykazały też dzieci z pozostałych klas, ich wychowawczynie - Anna Kłos, Zofia Krzeczkowska i Anna Gryczkowska oraz niezwykle aktywni licznie przybyli rodzice.

Komitet Rodzicielski kl. Ib

Komentarze (2)

Gratuluję rodzicom i nauczycielom pomysłu!!!!! Zamiast bezsensownych wróżb nareszcie coś innego... zabawnegi i jak na szkołę przystało uczącego przez zabawę. Raz jeszcze moje uznanie i serdeczne gratulacje organizatorom.

Pomysłodawczynie i współorganizatorki E Gadomska i A Bukowska nie zawiodły się na spontanicznym odzewie pana Dembinskiego ,który chętnie podjął dzialania nauczycieli i dołożyl kilka pomysłów.Naszym celem , jako wychowawców ,było szersze i ciekawsze podsumowanie realizowanego we wszystkich klasach pierwszych programu zdrowotnego pt:Smak zdrowia znam i o siebie dbam".Wszak nasza " czwórka"należy do grona szkół promujących zdrowie.#W szkole działa drupa nauczycieli
w tym zakresie ,a koordynatorem jej jest Elżbieta Gadomska.Stąd wśród innych działań szkoły -festyn jako doskonała okazja do realizacji Szkolnego Programu Zdrowotnego .Artyk€ł został napisany z punktu widzenia rodziców i przez rodziców i zawiera nutę dumy rodzicielskiej z własnego wkładu pracy w życie szkoły .Toteż brawo! Wyobrażam sobie, że nie będzie niezdrowej rywalizacji kto więcej zrobił dla dzieci a cele działań będą spójne ,służące zaspokajaniu potrzeb dzieci , nie zaś ambicjom dorosłych.Cieszymy sie i dziękujemy licznym sponsorom ,którzy podarowali fanty do loterii.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.