sobota, 21 maja 2022

Sport

Festyn "Razem na sportowo"

         Dnia 10.09.2010 roku odbyła się kolejna sportowa impreza integracyjna pod nazwą "Razem na sportowo" zorganizowana przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, od lat reprezentowane przez panią prezes Annę Zielińską. Imprezę zorganizowano dzięki środkom finansowym pozyskanym z Urzędu Miasta Grajewo, środkom finansowym SWISON i wolontariacie pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) w Grajewie - członków wspierających ww. stowarzyszenia. 

         W sportowych zmaganiach, oprócz  osób niepełnosprawnych z WTZ, Domu Pomocy Społecznej, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, uczestniczyli także uczniowie grajewskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 2, którzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie do wspólnej zabawy. W programie były m.in.: zawody sportowe (bieg w workach, slalom hokejowy, rzuty piłką do celu itd.), wspólna dyskoteka przy muzyce zespołu wokalno - muzycznego "Tacy Sami" z WTZ, przegląd rękodzieła osób niepełnosprawnych. Największe emocje wywołała, jak co roku konkurencja – przeciąganie liny, która czasem zmieniała się w zabawny pojedynek: kobiety kontra mężczyźni wywołując salwy śmiechu. Konkurencja była tym ciekawsza, że do pojedynku dołączyli szanowni goście: kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie p. Anna Świderska, zastępca burmistrza p. Waldemar Remfeld, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Rodziny p. Marek Mołczanowski oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II p. Jarosław Konopka, nauczyciele z ww. szkół oraz rodzice zgromadzonych dzieci. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli nieodpłatnie skorzystać z jazdy bryczką, jazdy konnej na lonży, poczęstunku, który zorganizowany został również dzięki sponsorom p. Wojciechowi Łagunie oraz p. Czesławowi i Januszowi Skrodzkim. Wszystkim uczestnikom Festynu rozdano zakupione upominki oraz gadżety reklamowe naszego miasta.

         Podstawowym celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym na warunkach wzajemnej akceptacji i szacunku oraz wykorzystanie sportu do zwiększania aktywności życiowej osób niepełnosprawnych. Sport doskonale sprawdza się zarówno jako środek rehabilitacji, sposób na życie jak i forma samorealizacji. 

         Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Grajewie p. Edwardowi Szabatowi za nieodpłatne użyczenie Klubu Hades, portalowi e-Grajewo.pl za promowanie idei integracji oraz wszystkim innym darczyńcom, dzięki którym mogła się odbyć się tak potrzebna impreza. Spotkania takie jak te udowadniają, iż ludzie niepełnosprawni mimo szeregu codziennych trosk, wielu przeciwności losu oraz chorób potrafią cieszyć się, współzawodniczyć, bawić się i dzielić radością. Jest ona przecież tak potrzebna w życiu każdego człowieka, a szczególnie ludzi poszkodowanych przez los.

Z pozdrowieniami dla wszystkich ludzi dobrej woli
Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie Marta Gutowska

 

 

zobacz też:

- Festyn "Sportowy Piątek" 25 IX 2009 r  

- Festyn integracyjny 28 IX 2007 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.