W odpowiedzi na protest mieszkańców wsi Ruda, Kacprowo i Koty – Rybno przeciwko budowie fermy drobiu wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działce nr ewid. 130, obręb Kacprowo, gmina Grajewo na etapie składania uwag i wniosków do aneksu nr 5 do raportu oddziaływania na środowisku dla w/w przedsięwzięcia, wniesionych w terminie - zgodnie z art.33 ust.1 pkt 7 w/w ustawy wójt gminy Grajewo informuje, że na podstawie art. 86 d ust. 1 pkt 1 w/w ustawy:
"Organ właściwy do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na wniosek podmiotu planującego podjęcie realizacji przedsięwzięcia zawiesza postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach".
Zgodnie z art. 37 pkt. 2 w uzasadnieniu decyzji będą podane informacje w jaki sposób zostały wzięte pod uwagę i w jakim zakresie zostały uwzględnione uwagi i wnioski zgłoszone w związku z udziałem społeczeństwa.
W kwestii dotyczącej opracowania planu zagospodarowania przestrzennego informuję, że procedura została wstrzymana do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia przebiegu drogi ekspresowej S 16 Knyszyn - Ełk przez teren gminy Grajewo. Do chwili obecnej nie posiadamy informacji, przez który konkretnie teren będzie przebiegać projektowana droga. Dlatego też zdecydowaliśmy, że na podstawie uchwały Rady Gminy Grajewo nr 46/VI/19 z dnia 24 maja 2019 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Kacprowo i Ruda nastąpi dalsze procedowanie mpzp na podstawie przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
piątek, 27 marca 2026
czwartek, 26 marca 2026
Biuro Podróży
Restauracja
Pozycjonowanie
Dom Pogrzebowy
WeselaPrzyjęcia
CentrumMateriałów
Pensjonat & SPA Rajgród
Stomatologia MedycynaEstetyczna
Szkoła Policealna
Pracuj.pl© Copyright 2026, Wszelkie prawa zastrzezone

Komentarze (0)