środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11454 wyświetleń

Fanfary dla hodowców

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Andrzej Lepper wraz z dyrektorem PODR Mirosławą Jaroszewicz-Łojewską, Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim, Marszałkiem Województwa Podlaskiego Dariuszem Piątkowskim, Prezydentem Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszkiem Hądzlikiem dokonali 23 czerwca uroczystego otwarcia w Szepietowie XIV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym.

Rolnicy z województwa podlaskiego, którzy wytwarzają prawie 20% krajowej produkcji mleka przyjechali do Szepietowa podzielić się swoimi sukcesami. Na dwa dni miejscowość ta stała się rolniczą stolicą Polski. W województwie podlaskim hoduje się 400 tys. krów od których średnia mleczność wynosi 4 270 kg. Jest również 119 dużych obór, w których krowy dają rocznie ponad 8 000 kg mleka. W samym tylko powiecie wysokomazowieckim, gdzie znajduje się Szepietowo, jest 100 tys. krów. Tyle, co w niejednym województwie.

Oceniano bydło, konie, owcy, trzodę i drób. Łącznie 93 wystawców przedstawiło do oceny 313 zwierząt. Poza konkursem 26 wystawców prezentowało kuce, kozy, szynszyle, nutrie, króliki, gęsi suwalskie, kury ozdobne, gołębie i egzotyczne alpaki, zwierzęta z rodziny wielbłądowatych, zamieszkujące Amerykę Południową.

PODR Jan Podziewski

Komentarze (1)

Andrzej Lepper kochamy CIE !!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.