Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12240 wyświetleń

Fałszowanie list poparcia

Do dzisiaj ciągnie się dochodzenie w sprawie fałszowania list poparcia przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi, które odbyły się w 2005 roku. Policja przesłuchuje osoby również w Grajewie, które znalazły się na liście popierającej Adama Słomkę (ur. w 1964 r. w Cieszynie) – kandydata na prezydenta w 2005 roku.

Zdaniem prokuratury, na polecenie Słomki na listach poparcia jego kandydatury i komitetu wyborczego kandydatów na parlamentarzystów przepisywano dane osobowe i fałszowano podpisy wyborców. Zgodnie z ustaleniami śledztwa, dane osobowe zaczerpnięto m.in. z list poparcia z poprzednich wyborów, a część z nich zdobyli przedstawiciele związanego z Adamem Słomką Ogólnopolskiego Ruchu Obrony Bezrobotnych (ROB). ROB przekazywał zasiłki żywnościowe z darów z Unii Europejskiej jednak osoby, których podpisy sfałszowano nie otrzymywały żadnej pomocy. Prawdopodobnie rozdzielający pomoc koordynatorzy ROB nakłaniali korzystających z nich do głosowania na kandydatów komitetu, obiecując za to dodatkową pomoc. Używano też podstępu, podsuwając im kartki, które - jak się później okazywało - stawały się listami poparcia.

Adamowi Słomce przedstawiono kilka zarzutów. Najważniejszy z nich dotyczy kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było popełnianie przestępstw przeciwko wyborom. Jak widać nasz bardzo cenny podpis może znaleźć się na „jakiejś” liście bez naszej wiedzy, kiedy  więc już go stawiamy świadomie, to decyzja powinna być dobrze przemyślana.

e- Grajewo.pl

 

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (1)

I przez takiego pana zaracaja du... zapracowanym ludziom. Żenada!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.