poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Kraj

  • 2 komentarzy
  • 2330 wyświetleń

Ewakuacja sądu w Ełku


Ełcki sąd został dziś całkowicie ewakuowany z powodu alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego. Policyjni pirotechnicy sprawdzili dokładnie wszystkie pomieszczenia sądu, ale na szczęście nie znaleźli  żadnego ładunku wybuchowego. Policjanci ustalają sprawcę fałszywego alarmu.

Dzisiaj ok. godz. 10:10 policjanci zostali  poinformowani  przez oficera dyżurnego  Straży Pożarnej , że w budynku Sąd Rejonowego w Ełku został podłożony  ładunek wybuchowy.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, grupa rozpoznania minersko – pirotechnicznego. O zdarzeniu poinformowano inne służby. Przeprowadzono ewakuację osób przebywających w budynku sądu.  Ze względów bezpieczeństwa e Zakład Energetyczny odciął dopływ prądu, a okoliczne ulice zostały wyłączone z ruchu.

Policyjni pirotechnicy dokładnie przeszukali wszystkie pomieszczenia sądu, ale na szczęście nie znaleźli żadnego ładunku wybuchowego. Akcja trwała do godziny 12:30. Do pracy wrócili już sędziowie i pracownicy sądu.

Policjanci ustalają sprawcę fałszywego alarmu. Za czyn ten grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawca może też zostać obciążony kosztami akcji. - KPP

Komentarze (2)

Ten alarm można uznać za ćwiczenia służb ratunkowych.Bo najlepsze ćwiczenia są bez zapowiedzi.Z tego co napisał autor tematu akcja przebiegła na 6 + gratulacje dla służb oraz dla zgłaszającego alarm będziesz miał teraz 2 lata na zaplanowanie kolejnego alarmu dla służb mundurowych.

Może to szpiegostwo jest tak naprawdę.A nie fałszywy alarm o podłożeniu bomby.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.