sobota, 28 stycznia 2023

Kultura i rozrywka

Erasmus+. SP1 w Portugalii

W dniach 13-19 listopada 2022 delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie brała udział w spotkaniu projektowym w Porto, w Portugalii w związku z realizacją projektu Erasmus+ „Cultural Similarities and Differences Between European Countries”. Oprócz przedstawicieli naszej szkoły w wydarzeniu brali udział partnerzy z Turcji, Grecji, Bułgarii, Chorwacji i Portugalii.   

 

 Pierwszego dnia gości przywitał dyrektor szkoły,  szkolna orkiestra  „Orff Orquestra” zaprezentowała kilka utworów muzycznych, a także odbył się pokaz tańca. Następnie uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich przedstawili prezentacje o tradycyjnych świętach obchodzonych w swoich krajach. Kolejnym punktem były warsztaty ceramiczne oraz tradycyjne gry i konkurencje sportowe, w których brali udział uczniowie i nauczyciele. 

 

 Drugiego dnia odbyła się wycieczka do miasta Guimarães, gdzie urodził się pierwszy król Portugalii, i którego historyczne centrum wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 Kolejnego dnia zwiedzano „Muzeum Sztuki Współczesnej – Serralves” oraz „Muzeum Świata Odkryć”.

 

 Następnie zwiedzano Urząd Miasta w Porto, miasto z przewodnikiem: ważne zabytki, miejsca historyczne oraz stare miasto. Podczas wizyty odbyło się także spotkanie koordynatorów, na którym omówiono zrealizowane zadania i ustalono następne działania projektowe.

 

 Na zakończenie odbyła się kolacja pożegnalna, uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w spotkaniu. Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się w Chorwacji.


Szkolny koordynator programu Erasmus+,

Jakub Czyż

czwartek, 26 stycznia 2023

Morsy grają z WOŚP (29.01)

czwartek, 26 stycznia 2023

Wieści ze Szkoły Muzycznej

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.