piątek, 22 października 2021

Kultura i rozrywka

Erasmus+ w SP1

Erasmus+ w SP1

21. września 2021 r. interesujące zajęcia edukacyjne ph: „Historia Biebrzańskiego Parku Narodowego i jego regionu” poprowadził pan Bogdan Browarski - edukator z BbPN. Były one ściśle powiązane z realizacją projektu Erasmus+ „Cultural Similarities and Differences Between European Countries”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się kiedy powstał Biebrzański Park Narodowy, jak przed jego powstaniem chroniono przyrodę i zagrożone gatunki na tym obszarze, poznali unikatowe rośliny i zwierzęta występujące na terenie parku. Dowiedzieli się również jakie zwierzęta już nie występują i nie rozmnażają się na tym obszarze, a robiły to w przeszłości. Uczniowie mieli okazję, żeby na żywo zobaczyć i dotknąć poroże jelenia, łosia, kozła, krowy oraz inne przyrodnicze rekwizyty. Na podstawie prezentacji porównali jakie obszary łąk biebrzańskich były koszone w przeszłości, a jak wygląda to teraz oraz jaki miało to wpływ na gatunki zwierząt występujące na terenie parku. Uczniowie dowiedzieli się, że dolina Biebrzy znajduje się na liście Ramsar od 1995 r., jest ostoją ptaków o znaczeniu światowym wg Birdlife International oraz jest obszarem specjalnej ochrony w ogólnoeuropejskiej sieci NATURA 2000 - „Ostoja Biebrzańska”.

Zajęcia przyczyniły się do odświeżenia i poszerzenia wiedzy na temat Biebrzańskiego Parku Narodowego, który znajduje się w naszym sąsiedztwie i jest obszarem bezcennym przyrodniczo dla całego świata. - Szkolny koordynator programu Erasmus+, Jakub Czyż

 

czwartek, 21 października 2021

Gra miejska "Śpiące kasztany" - weź udział!

czwartek, 21 października 2021

Tykocin Pomnikiem Historii

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.