środa, 25 maja 2022

Kultura i rozrywka

Erasmus+ w SP nr 1

W baśniach zderzają się ze sobą dwa światy: ten realistyczny oraz drugi – fantastyczny, które niosą wszystkim czytelnikom moralizatorskie przesłanie oraz rozwijają zdolności dostrzegania wartości takich jak prawda, piękno, szacunek do drugiego człowieka.  

 

Baśniowe nauki przyswajali w ostatnim czasie uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie w ramach projektu Erasmus+ „Language Learning via Literature” 2021-2023. Dzieci brały udział we wspólnym czytaniu wybranych baśni z literatury polskiej. Następnie wykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce. Wykonały plakaty tematyczne, zaprojektowały okładkę ulubionej baśni oraz wzięły udział w quizie sprawdzającym znajomość przeczytanej literatury. 

 

Plakaty zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, a w pracowni stworzono kącik Erasmus+ z ulubionymi baśniami uczniów. Wierzymy, że tajemnicza, baśniowa atmosfera udzieliła się uczniom naszej szkoły i w ten sposób, przyczyni się do chętnego sięgania po kolejne pozycje z tego gatunku.

 

Zespół Erasmus+

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.