sobota, 18 września 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 2846 wyświetleń

Ełk. Zasłabł za kierownicą - uderzył w budynek szkoły

Ełk. Zasłabł za kierownicą - uderzył w budynek szkoły

Do groźnego wypadku drogowego doszło 9 lipca 2021 roku w Ełku przy ul. Prof. Władysława Szafera.

Kierowca samochodu osobowego marki ford uderzył w inne auto, wjechał w ogrodzenie i uderzył w budynek Szkoły Podstawowej. Autem podróżował mężczyzna z 4-letnim dzieckiem. Świadkowie jako pierwsi zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Na miejscu okazało się, że mężczyzna dostał ataku padaczki, został przekazany ratownikom medycznym. Dziecko zostało przebadane i zostało przekazane pod opiekę matki. Uszkodzone zostało ogrodzenie oraz budynek Szkoły Podstawowej. Poszkodowany kierowca został zabrany do szpitala w Ełku.

Najważniejszym zadaniem podczas udzielania pierwszej pomocy w napadzie padaczkowym, jest ochrona głowy poszkodowanego przed urazami; ochronić (szczególnie głowę i kręgosłup) przed okaleczeniem o okoliczne przedmioty, czyli np. przytrzymać z boku rękami; nie należy podnosić głowy chorego; ułatwić oddychanie, np.: rozpiąć pasek czy kołnierz koszuli - wezwać pomoc, zachować spokój.

Ratownictwo Powiatu Ełckiego
Zdjęcia: Marcin Waszkiewicz

piątek, 17 września 2021

,,Strzelcy Weteranom"

piątek, 17 września 2021

Akcja "sprzątanie świata" - odwołana!

Komentarze (2)

No takie osoby nie powinny kierować autem...

Do Rafał, jak nie masz zielonego pojęcia co się stało to nie wypowiadaj się! Wierzysz we wszystko co napiszą na stronie a nie zawsze jest to prawda! Dla Pana z wypadku życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.