Wiadomości

Ełk: Święta minęły bezpiecznie

KPP Ełk: Policjanci podsumowują działania "Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie" na drodze oraz działania patrolowo-interwencyjnie podczas minionych świąt. Cieszy fakt, że w dniach 24-26.12.2016r. na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku, policjanci pracowali na miejscu 3 niegroźnych kolizji.


Policjanci, dbając bezpieczeństwo mieszkańców i gości, którzy spędzali święta w naszym powiecie, przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Święta to także czas, kiedy policjanci ze służb patrolowo-interwencyjnych podejmują wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa.

Na drogach w okresie 24-26.12.2016r. policjanci skontrolowali ponad 300 pojazdów. Czterech kontrolowanych w tym czasie kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista: 60-letni mężczyzna prowadził opla, mając promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali także ponad 30 kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Podczas minionych świąt policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, w naszym powiecie mieliśmy 3 zgłoszone kolizje.  

Policjanci ze służb patrolowo-interwencyjnych przeprowadzili ponad 120 interwencji. Dotyczyły one głównie zakłóceń porządku publicznego i awantur domowych – 19 osób biorących udział w tych interwencjach trafiło do ełckiej komendy do wytrzeźwienia. Policjanci wszczęli także 8 procedur „Niebieska Karta” w rodzinach, gdzie dochodziło do przemocy.

 

------------------------
Pijany mężczyzna nocą wskoczył do jeziora, a potem mokry chwiejnym krokiem chodził wzdłuż brzegu. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że takim zachowaniem poważnie naraża swoje zdrowie i życie. Powiadomieni o tym policjanci odnaleźli go, by udzielić mu pomocy. Nie spodziewali się tego, że mężczyzna odpowie na to agresją. 35-latek trafił do miejsca, gdzie mógł wyschnąć i się ogrzać – do policyjnej celi.


Oficer dyżurny otrzymał w nocy (z 26 na 27 XII) anonimowe zgłoszenie, że do jeziora wskoczył mężczyzna, a potem chodził mokry przy brzegu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce sprawdzili linię brzegową jeziora, gdzie w pewnym momencie zauważyli zataczającego się pijanego mężczyznę. Szedł cały mokry, wychłodzony, tylko w koszulce z krótkim rękawem.

Funkcjonariusze ze względu na to, że stan mężczyzny i niska temperatura powietrza zagrażały jego życiu i zdrowiu, podjęli wobec niego interwencję, próbując przy tym ustalić jego tożsamość i adres zamieszkania. Niestety zamiast pozwolić sobie pomóc, 35-latek zaczął być agresywny i wulgarny wobec policjantów. Zachowanie mężczyzny sprawiło, że wkrótce znalazł się w suchym i ciepłym miejscu – w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu będzie mógł się wytłumaczyć ze swojego zachowania.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.