Wiadomości

Ełk: Pierwsza ofiara mrozu

 
W sobotę Komenda Powiatowa Policji w Ełku odnotowała pierwszą ofiarę tegorocznej zimy. Na terenie gminy Kalinowo znaleziono ciało mężczyzny, który zmarł z wyziębienia. 63-latka znaleziono 500 metrów od wsi, w której mieszkał.

W sobotę oficer dyżurny ełckiej policji został powiadomiony o tym, że na terenie gminy Kalinowo znaleziono ciało mężczyzny. Na miejsce została wysłana grupa dochodzeniowa. Policjanci ustalili, że mężczyzna dzień wcześniej pił alkohol ze znajomymi. Wieczorem postanowił pieszo wrócić do domu. Nie dotarł tam jednak. Gdy rano znajomi zaczęli go szukać, znaleźli go martwego. Ciało leżało w odległości 500 metrów od wsi, w której mieszkał. Wszystko wskazuje na to, że 63-latek zmarł z wyziębienia organizmu.

W związku z panującymi niskimi temperaturami policjanci apelują, abyśmy dbali o to, aby nikt więcej nie zamarzł tej zimy. Szczególną uwagę zwracajmy na osoby będące pod wpływem alkoholu, gdyż są one szczególnie narażone na wyziębienie organizmu. Nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na chodniku czy ławkach. W takich sytuacjach należy powiadomić policję lub pogotowie. Czasami wystarczy jeden telefon, żeby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod numery alarmowe 112, 997 lub 999.

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.