niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

Ełk: Nietrzeźwy nastolatek

KPP Ełk: Nietrzeźwy nastolatek świętujący zakończenie roku szkolnego wsiadł na skuter i spowodował kolizję

Nietrzeźwy nastolatek świętujący zakończenie roku szkolnego wsiadł na skuter pożyczony od kolegi i jadąc ulicą Jana Pawła II  zderzył się samochodem marki Toyota Auris, który skręcał do garażu podziemnego, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 16:00 w Ełku. Z ustaleń policjantów wynika, że 17-letni mieszkaniec Ełku jadąc ulicą Jana Pawła II zderzył się z kierującą samochodem marki Toyota Auris, która skręcając w prawo wjeżdżała do garażu podziemnego. Kierujący motorowerem po zderzeniu przewrócił się na ziemię wraz z pojazdem, po czym wsiadł na niego i odjechał.
Policjanci ustalili dane kierującego nastolatka i zatrzymali go na ulicy Kilińskiego w rejonie szkoły. Jak ustalili, nastolatek popołudniu spotkał się ze znajomymi, żeby uczcić zakończenie roku szkolnego. Pożyczył od kolegi skuter, żeby przez chwilę pojeździć i wtedy jadąc ulicą Jana Pawła II zderzył się z samochodem osobowym. Nastolatek przyznał, że przed zdarzeniem jak i po nim pił piwo. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,8 promila alkoholu.
Teraz za kierowanie skuterem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności. Nastolatek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ucieczkę z miejsca zdarzenia, za co grozi mu kara grzywny.
 
KPP Ełk:Wypadek na trasie Koleśniki – Krzyżewo. Ciężko ranna 17 -latka trafiła do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na trasie Koleśniki – Krzyżewo. Ranna 17-latka z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Suwałkach.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 17:00 na drodze krajowej K-16 między miejscowością Koleśniki a Krzyżewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Toyota Avensis potrąciła 17-letnią dziewczynę, która wtargnęła na jezdnię wprost pod jadący pojazd. Dziewczyna z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Suwałkach.
Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg zdarzenia. Wiadomo, że kierująca toyotą była trzeźwa. Od nastolatki pobrano krew do badań laboratoryjnych na zawartość alkoholu.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.