Wiadomości

Ełk: Kolejny niewybuch

Ełk: Kolejny niewybuch zabezpieczony w lesie 

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu w lesie nieopodal Nowej Wsi Ełckiej. Policjant z ełckiej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk z zapalnikiem, najprawdopodobniej pochodzący z II wojny światowej.

Wczoraj (05.10.2017r.) policjanci zostali poinformowani o kolejnym niewybuchu znalezionym w okolicy Nowej Wsi Ełckiej. Pocisk wystawał z ziemi w lesie. Na miejscu policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski z zapalnikiem. Policjanci zabezpieczyli miejsce jego odnalezienia. Sprawdzono także okoliczny teren. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z okresu II wojny światowej. Policjanci  powiadomili o pocisku saperów z jednostki wojskowej.


Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewypałów, niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym policję, wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej takie miejsce należałoby oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione. 

sobota, 1 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.