niedziela, 25 września 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12155 wyświetleń

Elektroniczne podlasie ?

W piątek 6 lipca odbyło się spotkanie robocze poświęcone programowi wdrażania elektronicznych usług dla ludności województwa podlaskiego.

W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Marszłakowskim Województwa Podlaskiego wzięli udział główni partnerzy projektu - przedstawiciele urzędów wojewódzkiego i marszałkowskiego.
Projekt ma na celu rozwój i zwiększenie dostępności usług informacyjnych i elektronicznych dla ludności województwa podlaskiego. Choć bezpośrednimi beneficjentami będą jednostki administracji publicznej naszego regionu, to w swym zamierzeniu projekt zorientowany jest na obywatela, klienta administracji rządowej oraz samorządowej i to właśnie mieszkańcy województwa podlaskiego będą odbiorcami wytworzonych produktów i usług.
Projekt zasięgiem swym obejmie całą ogólnie pojętą administrację publiczną naszego województwa, której klientami są zarówno obywatele jak i przedsiębiorcy, a więc urzędy, szkolnictwo, jednostki naukowe oraz medyczne.

W rezultacie ludność województwa podlaskiego będzie miała dostęp do informacji oraz usług elektronicznych związanych z prawie każdą dziedziną życia publicznego. Mieszkańcy naszego regionu zaopatrzeni zostaną w bezpieczny podpis elektroniczny, co umożliwi skuteczne załatwianie spraw w urzędach na drodze elektronicznej.


Wstępna koncepcja projektu została opublikowana na stronach internetowych obu urzędów w dziale Społeczeństwo informacyjne.
Janusz Mroczkowski (wrotapodlasia.pl)

niedziela, 25 września 2022

BMW wypełnione papierosową kontrabandą

niedziela, 25 września 2022

Rosjanie uciekają przed poborem do wojska

Komentarze (6)

Niech dadzą dostęp do bezpłatnego internetu bezprzewodowego!

O tym internecie to możesz sobie tylko pomarzyć.Wiesz że to jest monopol.Z monopolu ktoś musi mieć zyski i to nie małe.Ja myślę
że w Grajewie nikomu nie zależy na darmowym dostępie do internetu.W innych miastach włodarze postarali się o darmowy dostęp.

Myślę że w końcu komuś będzie zależeć.Monopole muszą kiedyś upaść!Rządzącym przecież zależy na mieszkańcach,a nie na kilku pseudomonopolistach

nie ma czegoś takiego jak darmowy dostęp do internetu i tak ktoś musi za to płACIĆ MY MAMY ZA DARMO ALE MISTO PŁACI i to nie mało dlatego u nas nigdy nie będzie

Brzmi tak pięknie,że aż nierealnie. Projekt może i piękny w założeniach ale realizacja i poprawne działanie całego systemu to odległa przyszłość. Nawet jak system zacznie działać to ilu ludzi będzie potrafiło z niego skorzystać i ilu będzie na to stać?
Znajac realia w naszym kraju to przy wdrażaniu projektu będzie zapewne sporo "nieprawidłowośći". Może ci młodzi co zostaną tu, coś z tego skorzystają. Oby.

Poprostu samo zycie.....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.