poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12555 wyświetleń

Elektroniczne podlasie ?

W piątek 6 lipca odbyło się spotkanie robocze poświęcone programowi wdrażania elektronicznych usług dla ludności województwa podlaskiego.

W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Marszłakowskim Województwa Podlaskiego wzięli udział główni partnerzy projektu - przedstawiciele urzędów wojewódzkiego i marszałkowskiego.
Projekt ma na celu rozwój i zwiększenie dostępności usług informacyjnych i elektronicznych dla ludności województwa podlaskiego. Choć bezpośrednimi beneficjentami będą jednostki administracji publicznej naszego regionu, to w swym zamierzeniu projekt zorientowany jest na obywatela, klienta administracji rządowej oraz samorządowej i to właśnie mieszkańcy województwa podlaskiego będą odbiorcami wytworzonych produktów i usług.
Projekt zasięgiem swym obejmie całą ogólnie pojętą administrację publiczną naszego województwa, której klientami są zarówno obywatele jak i przedsiębiorcy, a więc urzędy, szkolnictwo, jednostki naukowe oraz medyczne.

W rezultacie ludność województwa podlaskiego będzie miała dostęp do informacji oraz usług elektronicznych związanych z prawie każdą dziedziną życia publicznego. Mieszkańcy naszego regionu zaopatrzeni zostaną w bezpieczny podpis elektroniczny, co umożliwi skuteczne załatwianie spraw w urzędach na drodze elektronicznej.


Wstępna koncepcja projektu została opublikowana na stronach internetowych obu urzędów w dziale Społeczeństwo informacyjne.
Janusz Mroczkowski (wrotapodlasia.pl)

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (6)

Niech dadzą dostęp do bezpłatnego internetu bezprzewodowego!

O tym internecie to możesz sobie tylko pomarzyć.Wiesz że to jest monopol.Z monopolu ktoś musi mieć zyski i to nie małe.Ja myślę
że w Grajewie nikomu nie zależy na darmowym dostępie do internetu.W innych miastach włodarze postarali się o darmowy dostęp.

Myślę że w końcu komuś będzie zależeć.Monopole muszą kiedyś upaść!Rządzącym przecież zależy na mieszkańcach,a nie na kilku pseudomonopolistach

nie ma czegoś takiego jak darmowy dostęp do internetu i tak ktoś musi za to płACIĆ MY MAMY ZA DARMO ALE MISTO PŁACI i to nie mało dlatego u nas nigdy nie będzie

Brzmi tak pięknie,że aż nierealnie. Projekt może i piękny w założeniach ale realizacja i poprawne działanie całego systemu to odległa przyszłość. Nawet jak system zacznie działać to ilu ludzi będzie potrafiło z niego skorzystać i ilu będzie na to stać?
Znajac realia w naszym kraju to przy wdrażaniu projektu będzie zapewne sporo "nieprawidłowośći". Może ci młodzi co zostaną tu, coś z tego skorzystają. Oby.

Poprostu samo zycie.....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.