niedziela, 29 maja 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 7919 wyświetleń

Ekspresówką z Knyszyna do Ełku?

Z Knyszyna do Ełku – taki będzie prawdopodobnie ostateczny przebieg drogi ekspresowej S16, która stanowić ma łącznik między Via Balticą a Via Carpatią. Droga powstanie do 2021 roku.

Przypomnijmy, że planowany przebieg tej trasy usiłowali zmienić samorządowcy z województwa podlaskiego. Wnioskowali oni, by trasa łącząca główne drogi ekspresowe w naszym regionie przebiegała w pobliżu Augustowa i Suwałk.

– Przebieg Knyszyn-Ełk został już zatwierdzony i nie będzie jego zmiany – mówił na antenie Radia 5 Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

 

Obecny układ dróg ekspresowych na Podlasiu wg GDDKiA w Białymstoku

 

Plany budowy drogi

30 września 2015 na stronach RCL /Rządowe Centrum Legislacji/  został opublikowany Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych, w którym m.in. pojawia się droga ekspresowa S16 na odcinku Olsztyn - Ełk, natomiast odcinek Grudziądz - Ostróda ma objąć przedłużoną drogę S5. 13 października 2015 rząd zmienił rozporządzenie o autostradach i drogach ekspresowych w Polsce, dodając na listę drogę ekspresową S16

19 maja 2016 droga ekspresowa S16 została przedłużona o odcinek Ełk-Białystok.

5 sierpnia 2016 r. ogłoszono przetarg na wykonanie koncepcji programowej budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu DK59.

 

Komentarze (3)

tylko uwaga na łosie

Ekspresówka przez wioski gdzie prowadzi się krowy? No i łosie oczywiście pomiędzy pomiędzy miejscowościami. To ciekawe.

Żaby , krowy , łosie. Same problemy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.