Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 12953 wyświetleń

Ekonomia na co dzień w PG2

LEKCJA  OTWARTA  W  PUBLICZNYM  GIMNAZJUM  NR  2  IM.  SYBIRAKÓW  W   GRAJEWIE

          27. maja 2010 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków  w Grajewie odbyła się lekcja otwarta, łącząca zagadnienia z języka polskiego i godziny do dyspozycji wychowawcy, na temat: „Jak szukać pracy? Nasze rady dla maturzystów z wiersza K. I. Gałczyńskiego”, którą przeprowadziły panie: Anna Niedźwiedzka i Grażyna Niecikowska (wg scenariusza tej pierwszej).
        Publiczne Gimnazjum nr 2 jako jedna z nielicznych szkół w powiecie grajewskim realizuje wspólny program edukacyjny; „Ekonomia na co dzień – czyli decyduj o sobie” Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program jest wdrażany przez  p. Annę Niedźwiedzką od stycznia 2006 roku.

        Na lekcji poruszano zagadnienia związane z rynkiem pracy. Uczniowie wraz  z nauczycielkami szukali odpowiedzi m.in. na pytania: Jak i gdzie szukać pracy?, Co zmniejsza nasze szanse na zatrudnienie? Różne pomoce dydaktyczne (wiersz, film, tekst prozatorski, plakaty) sprzyjały aktywności  uczniowskiej.


        Na zakończenie goszczący na lekcji nauczyciele otrzymali materiały edukacyjne (wykorzystane na w/w lekcji).

 

Komentarze (3)

było superrrr ! : D

No fajnie było ; ))
Ha,ha .
Najlepsze było o dokumentach :
-Jakie powinny byś dokumenty ?
- Prawdziwe

Pozdro dla naszej 1c ; ))

Sami znajomi :P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.