niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 13354 wyświetleń

Dziewięciu mieszkańców bl.7

W bloku nr 7 na os. Broniewskiego w Grajewie dziewięcioro najemców postanowiło wykupić od Miasta zajmowane przez siebie mieszkania. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za swoje lokale chcieliby zapłacić jedynie 10% wartości ceny rynkowej. Mieszkańcy ci zwrócili się do Burmistrza Miasta o udzielenie im 90% bonifikaty (zniżki).

Lokatorzy swoją prośbę argumentują tym, że są ostatnimi najemcami w bloku nr 7, którzy nie maja jeszcze wykupionych mieszkań. Założona wspólnota przejmie obowiązki dotychczasowego administratora - Zakładu Administracji Domów Mieszkalnych - i łatwiej będzie zarządzać całą nieruchomością.

Opinie pozostałych mieszkańców tego bloku, na temat zniżki są różne: - To ja tyle pieniędzy zapłaciłam za mieszkanie, a oni chcą tylko 10 %. Czy to nie cwaniactwo? – mówi jedna z nich. Niektórym sąsiadom nie przeszkadzałoby udzielenie tak dużej bonifikaty: - Niech wykupią, a co będziemy im żałować. Jak wykupią to cały blok będzie wspólnotę miał i będzie dobrze.

Co na to sami zainteresowani? - Jeżeli jest taka luka prawna to dlaczego mielibyśmy z niej nie skorzystać? Skoro jest taka możliwość to próbujemy – twierdzi jeden z nich.

Większość udzielanych obecnie bonifikat przy sprzedaży lokali mieszkalnych z zasobów stanowiących własność Miasta Grajewo wynosi ok. 50 %. Decyzja podejmowana jest (na podstawie odp. ustawy) indywidualnie o każdym z nich, oczywiście na podstawie profesjonalnego operatu szacunkowego. Pozostaje pytanie - Czy kilku najemcom rzeczywiście należy się tak duży upust i tylko dlatego, że są ostatnimi ma pozostać w ich kieszeniach więcej gotówki? Decyzję podejmie Burmistrz po rekomendacji Rady Miasta.
JWKomentarze (19)

Należy sie bonifikata nawet 100% tylko różnicę wykupu mieszkania między pozostałymi lokatorami tego budynku niech wpłacą na fundusz remontowy ku pożytkowi wspólnoty i sprawiedliwości między członkami wspólnoty.

Parodia - jak mozna idndywidualnnie decydowac o wysokości bonifikaty - poroniona ustawa przeciez to tylko sprzyja korupcji. Wystarczy miec podkladke w radzie i juz z łatwościa uzyskujemy wyższą bonifikatę. Jeśli 10% uzyskają mieszkańcy bl. nr 7 to pozostali mieszkancy nawet z innych osiedli tez powinni miec takie prawo!

Tak tak wszyscy by chcieli za darmo dajcie IM .Moi rodzice mieszkanie na osiedlu poludnie kupili za wielka kase a w tym roku sasiadka przyszla pozytczac kase na swoje mieszkanie , bo mogla je kupic za 5 zl ale notariusz kosztowal 1000 wiec nimajac kasy kupila mieskznie 60 metrowe co za polityka .
A potem te mieszkania po 150 tys zl sprzedaje sie dla mlodych ludzi zaczynajacych zycie ... Mysle ze to jest nie fer ... Powinni sprzedawac tak tez dla mlodych ludzi aby zapewnic start w nowe zycie .

Ten budynek jest budynkiem specyficznym
Był budynkiem wojskowym w którym mieszkali ludzie "związani" z Wojskiem Polskim.Ludzie tu mieszkający "oddali" wojsku swoje młode lata.Wosjko natomiast przekazało mieszkania po cichu a na dodatek bardzo szybko nie informująć nikogo o możliwości wykupu mieszkań.Cała ta "operacja" na dodatek przyniosła dla wojska same straty.Wosko wyszło z tego założenia ,że lepiej ponieść straty i ukarać pozostałych najemców mieszkań służbowych.Cwaniactwem jest to że to właśnie tych ludzi nie stać jest i było na wykup mieszkań.To tylko świadczy o ich zarobkach
w wojsku.Ludzie ci liczą ,że Radni Miasta Grajewa jednak będą popierali ich w sposób szczególny potraktują ich pracę której nikt nie chce uznać.


a dlaczego nie- dajcie możliwość wykupu wszystkim lokatorom mieszkań komunalnych za te 10% wartości ,odciążyło by to ZADM bo mają tyle pracy że nie mogą nadążyć a tak to przy innym administratorze było by czysto schludnie i przyjemnie.A le te 10% to raczej nie realne bo jakby większość wykupiła to ZADM mialby mniej wplywów z czynszów które są ciągle podwyższane a to chyba jest powiązane z budżetem miasta i utrzymaniem biura ZADM.

Ktoś tu robi ludziom wodę z mózgu-Miasto winno określić zasady sprzedaży mieszkań komunalnych i wg tych zasad przyznawać bonifikaty, a nie "wolność Tomku w swoim domku"! Nie wolno urzędnikom decydować dowolnie o tym, ile i komu dadzą bonifikaty. A może chodzi o to, żeby każdy z wykupujących żebrał indywidualnie o łaski panujących nam niepodzielnie włodarzy?

kupie te mieszkania za 50 % ich wartości a ci najemcy niech idą pod most

Aleś się wysilił jajniczkoj-spod mostu wyszedłeś czy coś ci na mózg padło ,wysyłając kogoś pod most.Toż to zima przecież.

to nie jest ot tak sobie najpierw jest wycena takiego lokalu!! to włg przepisów tak się robi lokale [przeciez znajdują się w różnych częściach miasta, np w centrum -WIASDOMO ŻE INNA CENA JEST!!!

do dupy z takim prawem , to my za mieszkanie zaplacilismy 200.000 tys w Bialym a tu ludzie za darmo dostaja , i gdzie tu sprawiedliwosc , a pozniej jeden z drugim sprzeda lub przekaze dzieciom i ile ma kasy , tylko sie smieje ,, to mlodym powinni tez tak dawac mieszkania ,, glupota polska nie ma granic i debilstwo poslow ioslow

Mośe kilka słów do poszcególnych ludzi co piszą komentarze.Dlaczego nikt nie negował kupna mieszkań przez pracowników :dla przykładu Płyt Wióropwych.Mieszkania zakładowe byłu i sa sprzedawane po cenach komercyjnych.Moim zdniem
Mieszkania w bloku NR-7 są mieszkaniami zakładowymi tylko w dziwny sposób ludzie pracujący w wojsku zostali oszukani.Inne miasta pozbyły się mieszkań komunalnych za przysłowiwą
ZŁ.Zawsze jest tak że właścicil dba inaczej o mieszkanie i o budynek niż najemca.Przykładem tu niech będzie blok po JW przy klubie Hades.Jest tam ład,porządek no i sam wygląd budynku świadczy o tym,że jest w nim dobry gospodarz.

Wartość tych mieszkań jest naprawdę niewielka. Jak weźmie się pod uwagę nakłady, które trzeba ponieść aby doprowadzić te mieszkania do współczesnych standardów oraz nakłady na remont niezbędny w ciągu najbliższych 10 latach (wymiana, instalacji wod-kan, elektrycznej, grzewczej) to pewnie taniej będzie wykupić jedno z nowo wybudowanych mieszkań.

moze w ogole za darmo wszystko oddac;/

ej a mozesz za free ville im podarowac co? napewno sie uciesza x//

Jak im a w konseka\wencji wam nie dadzą ulgi to pamiętajcie na kogo głosować w następnych wyborach.

Dać zniżkę wszystkim, niech nasze mieszkania staną się naszą własnością, o którą zadbają nasze wspólnoty. Dlaczego ADM ma żyrować na tych przychodach jeżeli nie umie zadbać o budynki. Zniżki uchwalone w innych miastach sięgają od 70 % do 95 %.

kto da 50% za stry blok 40 letni,śmiechu warte wszyskie stare bloki ADM sprzedać lokatorom niech się cieszą że nabyli ruinę ,czego ludziom żałować.

Do "kolki"
W tej chwili w Białymstoku najemca mieszkania komunalnego może wykupić je tylko za 5% wartości i to jeszcze po odliczeniu poniesionych na to mieszkanie nakładów finansowych /nie więcej jednak niż 9 tys. zł/. Warunek-najemca zamieszkiwał w nim przez co najmniej 40 lat. Białystok powiązał ceny sprzedaży swoich mieszkań z okresem zamieszkiwania w nim. Jeżeli zajmowałeś mieszkanie przez 40 lat, to jest oczywiste, że musiałeś je remontować i modernizować, a więc ponosić znaczne nakłady finansowe. Pamiętaj, że rzeczoznawca wycenia mieszkanie na podstawie tego, co widzi, a więc łącznie z ulepszeniami, za które sam zapłaciłeś! U nas w Grajewie, w związku z takim ustawowym wycenianiem, Miasta nieuczciwie zarabia na wykupujących, bo nie odlicza poniesionych przez nich nakładów. Sprawa jest o tyle dziwna i tajemnicza, że stosowna uchwała Rady Miejskiej wręcz zobowiązuje do tego Burmistrza. Odpowedni zapis uchwały regulującej sprzedaż mieszkań komunalnych w naszym mieście brzmi w tej sprawie jednoznacznie:
"Na poczet ceny zalicza się uzgodnione z wynajmującym nakłady dokonane na przedmiocie podlegającym zbyciu, a poniesione przez niego i nie rozliczone uprzednio przez wynajmującego".
Jeżeli w tej sprawie ktoś wie coś więcej, to prosimy o informacje.

Do tych co wypowiadają sie negatywnie w sprawnie
bonifikaty.Czy wy jesteście katolikami??Czy wam mieszkancy nie pomagali przy w wykupie mieszkań ??
Na temat suszarni już nie bedę pisał.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.