środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 13133 wyświetleń

Dzień Patrona w SP nr 4

Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory.
Henryk Sienkiewicz


30 listopada 2012 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie.

Placówka nosi imię Henryka Sienkiewicza, dlatego też na początku dyr. B. Szewczyk opowiedziała dzieciom kilka słów o patronie. Dzieci chętnie wysłuchały dlaczego powinny wzorować się na samym nobliście lub na bohaterach, których opisywał w swoich książkach. Podczas uroczystości oglądający na własne oczy mogli poznać i zapamiętać książkowe postacie, które występowały przed nimi. Aktorzy w dobranych, prawdziwie wyglądających strojach, świetnie wcielali się w role jakie im przydzielono.

Jeszcze krótki sprawdzian z wiedzy o pisarzu i Jego twórczości, który przeszli uczniowie i kolejny rok szkolny może upływać pod bacznym okiem wybitnego opiekuna.


fot. e-Grajewo.pl

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz herbu Oszyk, pseudonim Litwos (ur. 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej, zm. 15 listopada 1916 w Vevey) – polski nowelista, powieściopisarz i publicysta pochodzenia tatarskiego. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.

Henryk Sienkiewicz był kawalerem francuskiej Legii Honorowej i członkiem zagranicznym Serbskiej Akademii Nauk i Umiejętności. (wikipedia.pl)
wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (3)

piękna uroczystość

Na czwartym zdjęciu super aktor-mój ulubieniec...

To był naprawdę świetny pomysł aby zorganizować właśnie taki dzień patrona, a zabawa była fantastyczna, wiem bo sama w tym uczestniczyłam :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.