Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12987 wyświetleń

Dzień otwarty OHP

 26 września w Grajewie odbył się Dzień Otwarty OHP pod hasłem MŁODZIEŻ - PRACA - PERSPEKTYWY. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Dzień ten był doskonałą okazją do zaprezentowania działalności Środowiskowego Hufca Pracy oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Grajewie. Burmistrz Miasta Grajewo pan Krzysztof Waszkiewicz wyraził uznanie dla rezultatów pracy wychowawczej i szkoleniowej  ŚHP i MCK. Słowa podziękowania za dobrą współpracę Ochotnicze Hufce Pracy otrzymały także od Dyrektora Zespołu Szkół w Wojewodzinie pana Kazimierza Szymkucia, gdzie młodzież hufca realizuje kształcenie ogólne na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej.
  
Dzień Otwarty to również okazja do podsumowania rocznej działalności Młodzieżowego Centrum Kariery w Grajewie, z którego usług skorzystało już ponad 2900 osób w wieku 15-25 lat. Tego dnia doradca zawodowy MCK przeprowadził trzy informacje grupowe dla młodzieży gimnazjalnej, w których wzięło udział 67 osób. Młodzież chętnie korzystała również z indywidualnych porad podczas których mogła uzyskać informacje m.in. na temat szkół, tendencji na współczesnym rynku pracy, możliwości zdobycia zawodu czy podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.
 
Aktywnymi uczestnikami Dnia Otwartego była młodzież z ŚHP Grajewo, która z ogromnym zaangażowaniem przygotowała prezentację wybranych zawodów. Na stoiskach w holu urzędu miasta można było zobaczyć i spróbować wyrobów wyprodukowanych z udziałem uczniów uczących się zawodu piekarza i cukiernika w piekarni "Konopki" oraz wyrobów wędliniarskich uczestników ŚHP uczących się zawodu rzeźnika-wędliniarza w zakładzie produkcji mięsnej "Zagłoba" w Grajewie. Poza tym został zaprezentowany również zawód fryzjerki, ślusarza, kamieniarza i murarza. Osoby zainteresowane przyjęciem do ŚHP oraz nauką zawodu w zasadniczej szkole zawodowej mogły uzyskać rzetelne informacje od wychowawcy ŚHP.


 Halicka Magdalena - doradca zawodowy MCK Grajewo
            Maciorowska Teresa - komendant ŚHP Grajewo

OCHOTNICZE HUFCE PRACY  - INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI

foto: Joanna Kosielska

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Z wizytą u wyjątkowej rodziny

Komentarze (3)

bardzo się ciesze że istnieje w mojej szole OHP dlatego że tam się uczą bardzo przystojni chłopcy

ooo eloo alll jakieee fotecki hehe i jaa jak wyszlammm hyhy :)) a soo

pozdro dla piekarza
]

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.