sobota, 29 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

Dzień Nauczyciela w PG3

Grajewo, 13.10.2007r.

Słynni ludzie byli bohaterami przedstawienia zaprezentowanego przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 3 w Grajewie z okazji Dnia Nauczyciela. Pokazane przez aktorów scenki z życia Bernarda Shawa, Alberta Einsteina, Pabla Picasso, Marka Twaina, Wilhelma Roentgena czy Michała Anioła pozwoliły zobrazować fakt, że oni też kiedyś byli tylko uczniami. Próżniakami, leniuchami, dzieciakami, których niemądre żarty wyprowadzały niejednego belfra z równowagi. Kim by jednak się stali, gdyby nie spotkali na drodze swoich mistrzów? Swoją wielkość zawdzięczają często właśnie nauczycielom, którzy okazali cierpliwość i zrozumienie.

- ...Wierzcie, drodzy Nauczyciele, że to za sprawą waszej wspaniałej postawy, pełnej srogości i wyrozumiałości zarazem, konsekwencji i łagodności, uporowi i życzliwości - my też będziemy w życiu kimś. Kimś, kogo nie będziecie się wstydzić... - zwracała się do grona pedagogicznego młodzież PG 3.

- ...Wierzę, że wielu z Was będzie kiedyś kimś - mówiła do uczniów dyr. B. Szewczyk - a sobie i moim kolegom życzę, żeby dane nam było wypowiedzieć : "To właśnie mój uczeń, ja go uczyłem - jestem z niego dumny" !...

Dyrektor szkoły dziękowała za pracę i osiągnięcia nauczycielom. W tym roku nagrody otrzymali : Beata Antropik, Janusz Jarząbek, Henryk Wielgat, Przemysław Masłowski, Wojciech Arciszewski, Agnieszka Ramotowska, Bożenna Dereszewska, Marta Poniatowska, Tomasz Szewczyk, Anna Wszeborowska, Ireneusz Kaczyński. Nagrody burmistrza natomiast przyznano Beacie Szewczyk i Joannie Zalewskiej.

Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.