Kultura i rozrywka

Dzień Języków w SP1

Europejski Dzień Języków w SP1

Dnia 26 września 2017, kolejny raz w SP nr 1 w Grajewie, nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami przygotowali obchody Europejskiego Dnia Języków. W trakcie uroczystości przedstawiono genezę święta, zaprezentowano ciekawostki o językach, uczniowie śpiewali utwory w języku angielskim. Odbył się również quiz na temat szkockiego święta Burns Night, uczniowie wystawili w języku angielskim Legendę o Walentynkach oraz Legendę o Stingy Jacku. Czytano również poezję walentynkową w wersji anglojęzycznej. Poza tym przedstawiono prezentacje informujące uczestników o kolejnym projekcie Erasmus+ „Cycling on nature’s wheels” 2017-2019, który będzie realizowany w naszej szkole. Nauczyciele przygotowali również wystawę z pamiątkami z Rosji, Turcji i Włoch.

Celem ustanowienia tego wydarzenia przez Radę Europy jest uświadomienie ogółowi społeczeństwa znaczenia wielojęzyczności w Europie, pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz wspieranie nauki języków obcych, także poza formalnym cyklem kształcenia. - Jakub Czyż

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.