sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 10727 wyświetleń

"Dzień Godności" w Grajewie


5 maja 2011 r. - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie.

Uczestnicy - społeczność i przyjaciele szkoły - po Mszy świętej, która odbyła się w kościele Trójcy Przenajświętszej, udali się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się dalsza część imprezy.

 

GALERIA ZDJĘĆ - wejdź

fot. e-Grajewo.pl

piątek, 27 maja 2022

Wieści z Niećkowa

Komentarze (8)

a gdzie zdjecia z mdk ???

Burmistrz to nier P Chylinski a Kielczewski,

Jak można opublikować na szanującej się stronie plik wideo z koncertu, który zupełnie nie jest poddany żadnemu montażowi nieliniowemu. Przez pół filmu widać podłogę, obraz się trzęsie. Masakra.
Polecam zakup programu do montażu i statyw do "kamerki".

5 maja obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Czy w takim dniu w Grajewie mamy skupiać się tylko na osobach z niepełnosprawnością intelektualna? A co z innymi niepełnosprawnymi z naszego miasta i powiatu??? Czy nawet w tym jedynym dniu roku mają być podziały? Może niech by ktoś wreszcie zaczął robić doktorat na temat: Integracji Osób Niepełnosprawnych w mieście Grajewo… Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem.

A co z osobami starszymi , które to mają orzeczone grupy inwalidzkie. Lekarze zalecali tym osobom wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Szanowna komisja społeczna działająca na rzecz niepełnosprawnych przy powiecie odrzuciła podania starców.

Do:
- NIEPEŁNOSPRAWNI JESTEM Z WAMI
-Godność z ksieżyca

Najpierw polecam wzięcia udziału w imprezie, potem natomiast wypowiadanie się na jej temat. Na scenie był poruszany niejednokrotnie temat osób niepełnosprawnych intelektualnie jak i ruchowo nie tylko przez zaproszonych gości ale również i organizatorów. Także wszystko powinno być jasne. Jeśli natomiast byliście a nie słuchaliście bo "przypadowo" rzuciliście się na pączki które były głównie dla dzieci to już nie wina organizatorów. 5 maja jest Światowym Dniem Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, natomiast 3 grudnia obchodzimy jest jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Więc nie rozumiem narzekań. Ogarnijcie się ludzie. Nie potraficie robić nic oprócz narzekania. Brawa dla organizatorów. Oby więcej takich wspaniałych akcji w naszym mieście i regionie!

Co do osób starszych, których nie mają orzeczenia o niepełnosprawności. Sorry ale to chyba nie wina organizatorów imprezy... Polecam zrobić sobie wycieczkę pod budynek NFZ z transparentem. Pozdrawiam

5 maja jest w Polsce Dniem Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Jednocześnie jest to również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.