Kultura i rozrywka

  • 24 komentarzy
  • 9075 wyświetleń

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12 października 2017 r. w sali kinowej Grajewskiego Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Burmistrz Dariusz Latarowski wręczył nauczycielom nagrody i podziękował za trud włożony w pracę pedagogiczną.

Wyjątkowym akcentem uroczystości było wyróżnienie Przewodniczącej Rady Miasta Grajewo - Haliny Muryjas-Rząsy, która na co dzień pracuje również jako nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie. Powodem wyróżnienia był fakt, że pani Halinie już 16 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostanie wręczony tytuł Honorowego Profesora Oświaty nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej. To pierwsze takie wyróżnienie w naszym mieście. Burmistrz Grajewa wręczył Przewodniczącej list gratulacyjny i kwiaty.

Miłym akcentem było też wręczenie odznaki Irenie Krukowskiej za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Odznaczenia dokonał prezes grajewskiego oddziału Związku - Jerzy Skowroński.

Część artystyczną wykonały urocze maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 2 pod czujnym okiem swoich pań. Dziękujemy również pracownikom Grajewskiego Centrum Kultury, którzy współorganizując uroczystość zadbali o jej podniosły charakter.

14 października to dzień, w którym obchodzimy święto wszystkich pracowników oświaty. Dlatego składamy wszystkim nauczycielom czynnym i emerytowanym, całej społeczności szkolnej, pracownikom szkół i przedszkoli serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z pracy oraz dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. - opisuje Mirosława Modzelewska

Nagrody Burmistrza otrzymali:

1. Grażyna Resztak – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1

2. Beata Katarzyna Kaczmarek – nauczycielka PM1

3. Barbara Cybula – dyrektor PM2

4. Marlena Kiełczewska – nauczycielka PM2

5. Regina Grabowska – dyrektor PM4

6. Marzena Koniecko – nauczycielka PM4

7. Urszula Kowalczuk – dyrektor PM6

8. Monika Albińska – nauczycielka PM6

9. Halina Ewa Wałęga – dyrektor SP1

10. Renata Latarowska – nauczycielka SP1

11. Dorota Łaguna – nauczycielka SP1

12. Barbara Ciszewska – dyrektor SP2

13. Bogumił Zyskowski – nauczyciel SP2

14. Przemysław Dąbkowski – nauczyciel SP2

15. Karol Choynowski – dyrektor SP4

16. Urszula Buczyńska – nauczycielka SP4

17. Urszula Krystyna Bołonkowska – nauczycielka SP4

18. Beata Szewczyk – nauczycielka SP4

19. Regina Niedziołko – dyrektor żłobka

Listy gratulacyjne:

1. Halina Wasilewska – SP1

2. Zbigniew Sulima – SP2

3. Wiesława Róża Borowska – SP4

4. Robert Ceglarek – PM1

5. Lucyna Teresa Maciorowska – PM2

6. Andrzej Chełmiński – PM4

7. Elżbieta Kruszewska – PM6

8. Grażyna Gąsiewska – pracownik żłobka

 

Komentarze (24)

Pan dyrektor SP 4 otrzymał nagrodę za miesiąc pracy ?

Pan Choynowski zasluzyl na to bo wiele lat pracuje w tym zawodzie i nie tylko w tej szkole i każdy go docenia:)

Pan Burmistrz niestety pominął jedno przedszkole - niepubliczne. To przecież też placówka edukacyjna. Znajduje się na terenie miasta i zapewnia wspaniałe warunki uczęszczającym tam dzieciom, a pracujące tam Panie zasługują na ogromne uznanie. Przykro, że nie znalazły się w gronie docenionych. Wiem, że w innych miastach takie nagrody przyznawane są również pracownikom placówek prywatnych. Może czas u nas wprowadzić taką elegancką tradycję równości...

Dzieciaki były wspaniałe GRATULACJE

Zgadzam się z widzem,chyba coś nie tak!

nagrody za bycie żoną Pana Burmistrza>?

Dzieci były świetne.Gratulacje dla Pań za organizacje przedstawienia :)

Gratuluję Panu Dyrektorowi i Koleżankom z SP4.

Czy to jest w porządku że Burmistrz daje nagrodę żonie ?

Niestety, zawiodłam sie kolejny raz. Przedstawienie bo tak moza to nazwac. Jest tylu wspaniałych nauczycieli z wieloletnim stazem, którzy nigdy nie stali na tej scenie. Podejscie "kto blizej władzy to zasługuje" funkcjonuje juz od kilki lat.

0Jeżeli żona dobrze pracuje to dlaczego ma nie otrzymać nagrody?

Zawiedziony, to nie burmistrz daje nagrodę tylko dyrektor wyznacza, a burmistrz zatwierdza. Co za zawziętość w ludziach.

żona - nauczyciel! A nominowali dyrektorzy szkół! Więc nie rozumiem o co pretensje?
Wszystkim nagrodzonym - Gratuluję!
Część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków- rewelacyjna :-)

Już nie długo ta szopka będzie trwać bo wkrótce wybory!!!!!

Jeżeli nauczyciel dobre wypełnia swoje obowiązki, to nieważne czy to żona burmistrza czy ministra, dyrektor nagradza za pracę, oj dużo zawiści w narodzie

Występ przedszkolaków przecudowny! Bardzo się wzruszyłam oglądając pierwsze poczynania na scenie mojej wnuczki. Chylę czoło przed wspaniałymi nauczycielkami za przygotowanie występu; za muzykę, za choreografię i dekorację. Drogie Panie, w podziękowaniu za Wasz trud życzę dużo zdrowia i cierpliwości.

Pan Karol SUPER POZDRAWIAM BARDZO SWIETNY CZLOWIEK JA JESZCZE Z WOJEWODZINA PAMIETAM

/ A może by tak podać do wiadomości publicznej za co te nagrody? W końcu to z moich -podatnika- pieniędzy!

W uzupełnieniu:
Znam osobiście kilku bardzo dobrych nauczycieli, których uczniowie odnoszą sukcesy, i niestety żadnego z nich nie widzę na liście! Czy już w Grajewie nic nie może być normalnie?

Pani Doroto ze szk nr 1 warto było robić kampanię obecnemu burmistrzowi

Występ przedszkolaków super gratulacje za przygotowanie dzieci paniom nauczycielkom

Dziwię się się, że nie ma zdjęć dzieci, chciałabym zobacz swojego synka na scenie.
Zawiadomię na drugi raz e-Grajewo to zrobią jakieś zdjęcia dzieci!

Czytam te niektóre komentarze i dziwię się ,że niektórzy jeszcze zawału nie dostali z zazdrości.Ocena nauczyciela należy do Dyrektora a od oceny Dyrektorów jest Burmistrz.Chciał to dał .I taki jest ich przywilej.Widocznie w ich ocenie w tym roku Ci a nie inni zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody.W następnym roku być może inni otrzymają.Rodzic jak będziesz Dyrektorem albo Burmistrzem to dasz nagrody tym których znasz.Pewnie od innych dostaniesz opieprz. Według Ciebie najnormalniej byłoby wtedy żeby nikt nie dostał.I tak to kołtuństwo kwitnie w Grajewie.

1. Rozdawać na zasadzie...bo to moja córka, żona itd. to można prywatne pieniądze. Mówimy tu o środkach publicznych, więc jako obywatel mam prawo wiedzieć kto i za co je otrzymuje - standard cywilizowanego świata, niestety nie Grajewa.
2. Nagrody przyznawane bez jasno określonych procedur, kryteriów, uzasadnienia itd. działają demotywująco na pozostałych pracowników - standard zarządzania (w mojej firmie tak to funkcjonuje), niestety nie w Grajewie.
3. Ciekawa grajewska logika: dyrektor ocenia i przyznaje nagrody nauczycielowi, dyrektora ocenia i przyznaje mu nagrody burmistrz, więc według ,,też rodzica'' nie ma tu żadnej zależności???
4. To że ktoś łamie elementarne normy etyczne, nie oznacza wcale, że i ja mam do tego prawo - nie dotyczy to Grajewo bo w tym mieście postępowanie moralne to ,,kołtuństwo''!
5. Czy Grajewo ma jeszcze szansę być normalnym miastem!?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.