środa, 12 czerwca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12375 wyświetleń

Dziękuję! Zygmunt Kruszyński

Dziękuję za wybór i powierzenie mi stanowiska Starosty Grajewskiego. Traktuję to jako wyraz dużego zaufania ale także jako duże wyzwanie i odpowiedzialność przede wszystkim wobec mieszkańców powiatu grajewskiego, wobec Rady i pracowników Starostwa.


Zapewniam, że będzie kontynuowana dobra i partnerska współpraca ze wszystkimi samorządami gminnymi. Przed nami wiele planów i wspólnych zadań. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się osiągnąć rezultaty, które zostaną docenione nie tylko przez lokalną społeczność. W poprzednich kadencjach udało się pozyskać środki finansowe z Unii Europejskiej, jak również środki rządowe na zadania realizowane przez powiat, szczególnie na zadania w zakresie infrastruktury drogowej, opieki zdrowotnej i opieki społecznej oraz rozwój bazy szkół, przyszkolnych obiektów sportowych, co stworzyło lepsze warunki do nauki.

W dalszym ciągu położony zostanie nacisk na pozyskiwanie środków zewnętrznych, które przyczynią się do rozwoju powiatu. Aby to osiągnąć należy dokonać zmian i reorganizacji w tych sferach, które nie funkcjonują jak powinny. Zapewniam, że wszystkie inwestycje wpisane do budżetu i wieloletniej prognozie finansowej będą kontynuowane.

Bardzo ważną sprawą dla powiatu jest szpital oraz zakres świadczonych usług medycznych. Będziemy dążyć do poprawy finansów jednostek służby zdrowia i jakości ich usług. Wiele zostało zrobione, ale w dalszym ciągu będziemy prowadzić intensywne działania w tym zakresie.

Istotnym problemem do rozwiązania w obecnej kadencji będzie sprawa funkcjonowania naszych szkół ponadgimnazjalnych przy docierającym niżu demograficznym. Ważnym działaniem będzie także  prowadzenie regulacji spraw własnościowych powiatu.

Będziemy utrzymywać i rozwijać wypracowane, dobre formy współpracy na linii starostwo – burmistrzowie – wójtowie w zakresie remontu dróg powiatowych, występowania o środki z Unii Europejskiej na wspólne zadania powiatu i gminy. Ważnym elementem tej współpracy powinna być także koordynacja wspólnych działań gmin z terenu powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego. W związku z tym niezbędna jest dalsza ścisła współpraca z inspekcjami, służbami i strażami.

Ważną kwestią dla sprawnego funkcjonowania powiatu jest dobra praca Zarządu. Poszczególni jego członkowie będą uczestniczyć systematycznie w poszczególnych komisjach rady. Podejmowanie działań istotnych dla powiatu nie może odbywać się bez konsultacji z radnymi. Wierzę, że rada będzie pracować bardzo wydajnie, podchodząc do problemów merytorycznie z chęcią ich rozwiązania, odsuwając na bok kwestie polityczne. Tylko takie działanie będzie służyło tym, którzy powierzyli nam sprawy powiatu.

Mogę zapewnić o swoim zaangażowaniu oraz o pełnej współpracy z radnymi dla dobra powiatu. Sądzę, że zdobyte doświadczenie w pracy samorządowej pozwoli mi sprawnie kierować Starostwem.

Jeszcze raz dziękuję za zaufanie i zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby osiągnąć nasz wspólny sukces.

Zygmunt Kruszyński

fot. e-Grajewo.pl

 

Radni wybrali Starostę

 

środa, 12 czerwca 2024

Grajewo. Amerykanie z wizytą w LO

Komentarze (1)

Umieściłem wczoraj gratulacje dla pana Kruszyńskiego ,gdzie one są ?Widać ten portal jest nieprzychylny panu staroście .Wybiorę się do pana Kruszyńskiego osobiście i coś wspomnę

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.