poniedziałek, 15 lipca 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 19880 wyświetleń

Dziękuję - S. Cymek

Niedzielny mecz charytatywny (20 I 2008), który odbył się w hali MOSiR w Grajewie był już kolejną akcją, w której zorganizowaniu brała udział Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego. Dzięki firmie Mlekpol bedącej głównym sponsorem wspomnianej akcji zebrano i przekazano ponad 10 tys. zł na zakup sprzętu medycznego.
W ostatnim czasie Szpital Ogólny wzbogacił się również o nowe łóżko porodowe, niezbędne na oddziale ginekologiczno - położniczym. Tu swój duży udział miała Rada Miasta Grajewo przekazując 25 tys. zł na ten cel, dodatkowo ze środków miejskich w najbliższym czasie zostanie zakupiony gastroskop.

- Chciałbym serdecznie podziękować prezesowi Edmundowi Borawskiemu za zorganizowanie imprezy 20 stycznia. Dzięki takim ludziom nasz Szpital może się rozwijać i "wychodzi na prostą". Zakupiony sprzęt służy pacjentom przez wiele lat. Bardzo dziękuję! Podziękowania burmistrzom oraz radnym miasta za pieniądze na zakup nowego łóżka porodowego, które już służy pacjentkom – mówi wicedyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie Sławomir Cymek.

Wiosną uzostanie prawdopodobnie uporządkowany  teren w okolicy oddziału zakaźnego. Firma "Unidrog" zaoferowała bezinteresowną pomoc Szpitalowi. Z propozycją pomocy wystąpiły również Gminy Rajgród, Wąsosz  i Szczuczyn, zadeklarowały one przekazanie ok. 20 tys. zł na zakup kolposkopu – sprzętu służącego do badania powierzchni szyjki macicy. Szpital może liczyć także na wsparcie wójta Gminy Grajewo – Stanisława Szletera. Pomaga on nie po raz pierwszy - tym razem zakupi sprzęt na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

- Dziekuję prezesowi Adamowi Kulikowskiemu za pomoc. Kłaniam się wójtowi Gminy Grajewo, który ponownie zadeklarował wygospodarowanie z budżetu gminy ok. 10 tys. zł  na potrzebny sprzęt. Słowa uznania kieruję w stronę Gmin Rajgród, Szczuczyn i Wąsosz za propozycję kupna kolposkopu. Jeszcze raz składam wyrazy szcunku wszystkim darczyńcom, za niesioną pomoc i okazywaną troskę. W imieniu dyrekcji Szpitala Ogólnego chciałbym życzyć burmistrzowi K. Waszkiewiczowi szybkiego powrotu do zdrowia –  S. Cymek.

e-Grajewo.pl   

niedziela, 14 lipca 2024

Dni Grajewa 2024

Komentarze (3)

to wspaniały doktor, aby się nie znieczulił z czasem i tak samo działał jak to robią inni towarzysze. Życzę Panu dużo zdrowia i wytrzymałości w swoim działaniu.Potrzeba nam takich ludzi szczególnie w szpitalu ,więcej takich lekarzy jak Pan doktorze.Może uratuje Pan szpital od likwidacji.

Gratulacje dla wszystkich, którzy okazali zrozumienie dla dyrekcji szpitala, a tym samym pomogli sobie i bliskim. Gratuluję wójtowi Gminy Grajewo, to też wspaniały człowiek!

Winniśmy się cieszyć, że na stanowiskach dyrektora i Jego zastępcy w Szpitalu Ogólnym w Grajewie są właściwi ludzie godni swojego poprzednika, wielkiego etyka i mistrza sztuki medycznej, patrona szpitala doktora Witolda Ginela.
Do 31 stycznia 2007r na oddziale doktora S. Cymka przebywała bardzo kochana mi osoba. Byłem na oddziale codziennie i wówczas to, mogłem poznać osobę szanownego doktora, Jego wspaniały personel, stosunek do pacjentek i ich bliskich oraz zatroskanie o oddział. Doceniam pracę wszystkich współpracujących pielęgniarek tego oddziału, a szczególnie Bogusławy Rostek. Wkrótce bliska mi osoba, na moją prośbę, ku zdziwieniu innych, znalazła się w Klinice w Białymstoku. Odniosłem tam miłe zaskoczenie, kiedy to takie sławy jak: prof. Laudański, prof. M. Jóźwik i syn, dr hab. Urban stwierdzili identyczne rozpoznanie. Zastosowano identyczne leczenie i osiągnięto ten sam wynik, jaki wnioskował Pan doktor Cymek. Świadectwo moje potwierdza jasno, że wszyscy powinniśmy się cieszyć z merytorycznej wiedzy doktora S. Cymka i Jego Zespołu.
Dziś twierdzę, że jest Pan wspaniałym w swojej specjalności, a ponad to uczciwym, opanowanym i wiernym przysiędze Hipokratesa, który to już ok. 377 w. p.n.e. zadbał tak fundamentalnie o nasz honor, zdrowie i autorytet.
Pozdrawiam władze samorządowe. Przy okazji samorządom naszego rejonu, firmom i wszystkim, którzy czują się na siłach finansowych, życzę zauważalnej i stałej troski o nasz grajewski szpital. Pozdrawiam burmistrza Szczuczyna inż Waldemara Szczesnego. Kopirajter

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.