Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7447 wyświetleń

Dywidenda dla akcjonariuszy

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Pfleiderer Grajewo S.A.  29 czerwca br.  zdecydowało o podziale zysku netto za rok obrotowy 2015.

Jak rekomendował zarząd spółki do akcjonariuszy trafi 64,70 mln zł czyli 1 zł na każdą akcję. Pozostała część zysku przejdzie na kapitał zapasowy. Zgodnie z podjętą uchwałą dniem dywidendy będzie 15 lipca br. natomiast wypłata jest planowana 29 lipca br. Spółka wypłaci akcjonariuszom premię z zysku pierwszy raz od 2008 r.

- Miniony rok zakończyliśmy bardzo dobrymi i mocnymi wynikami finansowymi. Dzięki temu możemy podzielić się naszymi zyskami z akcjonariuszami. Naszą intencją jest wypłata dywidendy także w przyszłości – zgodnie z naszą nową polityką w tym zakresie – powiedział Michael Wolff, Prezes Zarządu Grupy Pfleiderer.

W ubiegłym roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Pfleiderer Grajewo były wyższe o 2,6% w porównaniu z rokiem poprzednim i osiągnęły poziom 1,56 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 149 mln zł i był wyższy o 4,5% w porównaniu z 2014 rokiem. Zysk netto za 2015 r. to 112 mln zł, co stanowi  wzrost o 8,6% rok do roku.

 

Pfleiderer Grajewo S.A.
ul. Wiórowa 1, 19-203 Grajewo
Pfleiderer Prospan S.A.
ul. Bolesławiecka 10, 98-400 Wieruszów

 

Komentarze (2)

Nas wyganiaja na jedna zmiane a tu tak czarny robol ma zrobic oszczednosci gdzie solidarnosc! !! Stolek jest

A kiedy dywidendy od swoich udziałów doczekają się rolnicy oddający mleko do spółdzielni mleczarskiej i członkowie banków spółdzielczych? Wszak to ich udziały tworzą kapitał tych zakładów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.