czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9828 wyświetleń

Dyrektor odpiera zarzuty

Pismo dyrektora Szpitala Ogólnego w Grajewie do Przewodniczącego Rady
Powiatu Grajewskiego.


"W piśmie tym chciałbym ustosunkować się do zarzutów kierowanych pod moim adresem przez część związków zawodowych działających przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie, a złożonych na Pana ręce podczas sesji Rady Powiatu w dniu 28.02.2005.
Odnosząc się bardzo ogólnie do zarzutów należy wysnuć jeden wniosek, a mianowicie, że wszystko, co złe (nieważne czy z przyczyn zależnych, czy niezależnych od działań dyrekcji) jest winą dyrektora, natomiast to, że zakład bilansuje się w działalności operacyjnej jest wynikiem tylko i wyłącznie pracowników. Otóż pragnę zaznaczyć, że 30.06.2003r. powstał program naprawczy opracowany przez dyrektora Szpitala przy czynnym uczestnictwie przedstawicieli pracowników w postaci tzw. „komitetu restrukturyzacyjnego” i tylko konsekwentne wprowadzanie go w życie spowodowało to, że w chwili obecnej Szpital bilansuje przychody z wydatkami. A wynik finansowy, tylko 2004r., jest jednym z najlepszych wyników w województwie podlaskim" - dyrektor Szpitala Grzegorz Dembski


czytaj więcej ( Warto przeczytać)

Podczas obrad sesji powiatu (28 lutego 2005 ) ZZ Pracowników Ochrony Zdrowia, Ogólnopolski ZZ Pielęgniarek i Położnych oraz Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność 80” przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie przedstawiły swoje stanowisko dotyczące obecnej sytuacji Szpitala.

czytaj więcej...


Na posiedzeniu połączonych komisji: Budżetowej, Polityki Społecznej oraz Polityki Gospodarczej Rady Powiatu Grajewskiego, która odbyła się w dniu 18 marca br.
dyskutowano o stanowisku związków zawodowych Szpitala Ogólnego w Grajewie, przedstawionego na XXVI sesji Rady Powiatu Grajewskiego.

e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

ciekawe jaka solidarnosc ...? dziala w mlekpolu?

a co ma MLEKPOL do szpitala?w szpitalu brak jednosci miedzy zwiazkami. Pwinien byc 1 zwiazek a dobry.A teraz walka o stolki w szpitalu i Urzedzie.A szpital runie jak mur berlinski.Moze znajdzie sie ktos madry i zdecyduje-kto rzadzi w szpitalu?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.