Oferty i promocje

Dybła - szkółka drzewek i krzewów ozdobnych

Szkółka drzewek i krzewów ozdobnych
Dybła koło Grajewa
Więcej informacji pod tel. 600 718 748 lub 721 633 233


Z A P R A S Z A M Y


W sprzedaży tuje żywopłotowe

* Szmaragd  * Brabant   * Kolumna
   

 

Tuja Brabant   To jedna z najpopularniejszych odmian żywotnika zachodniego. Jest szczególnie ceniona jako krzew do nasadzeń żywopłotowych bądź szpalerowych, gdyż nie tylko wyjątkowo szybko rośnie (roczne przyrosty nawet 40-60 cm.), ale również znakomicie znosi cięcie i jest stosunkowo mało wymagająca.  Jest to iglak, bardzo prosty w uprawie dorastający do 5-6m wysokości. Dlatego tuja ‘Brabant’ idealnie nadaje się na wysokie żywopłoty, czy też osłony przeciwwiatrowe. Brabant tworzy szeroką kolumnową koronę, można ją sadzić nieco gęściej, nawet co 60cm. Szybciej stworzy gęsty żywopłot bez prześwitów u góry. Są całkowicie wytrzymałe na mróz. Ich wielką zaletą jest utrzymywanie zielonego koloru igieł przez cały rok, także w okresie zimowym.

Tuja Szmaragd  Równie popularną odmianą żywotnika  jest odm. Smaragd. Zawdzięcza to pięknemu, jasnozielonemu odcieniowi igieł, zachowywanemu przez cały rok - efektowna latem, a jeszcze bardziej na białym tle śniegu. Szmaragdy są mrozoodporne i dobrze tolerują intensywne cięcie, dzięki czemu stały się jednymi z najbardziej popularnych roślin na szpalery i żywopłoty. Tworzy bardzo gęste stożki. Roczne przyrosty tej odmiany nie są tak imponujące jak w przypadku Brabanta, ale w przeciągu 10 lat drzewko osiąga do 2-2,5 metra wysokości. Polecana na szpalery i żywopłoty.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.