Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 13392 wyświetleń

Dworzec wizytówką miasta!


Dworzec PKP będzie wizytówką miasta, niestety nie w Grajewie!


Rozpadający się dworzec w  Ełku w końcu doczeka się remontu za prawie 7,5 mln zł.. Zmodernizowany budynek ma być gotowy do połowy przyszłego roku.

Wymienione zostaną m.in. okna, podłogi, dach i elewacje. Budynek po modernizacji będzie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych i bezpieczniejszy, bo zainstalowany zostanie system monitoringu. Cała inwestycja za niemal 8 milionów złotych będzie gotowa w połowie przyszłego roku.
Po modernizacji, w centralnej części dworca znajdzie się hol główny z kasami, poczekalnią, toaletami, informacją turystyczną i pomieszczeniem przeznaczonym na sklepy. W skrzydle zachodnim na parterze i piętrze zaprojektowany został hostel z 14 pokojami z łazienkami (2 pokoje 1-os., 7 pokoi 2-os., 4 pokoje 3-os. i jeden apartament na piętrze w skład którego wchodzi pokój dzienny, 3 pokoje z niezależnymi łazienkami). Na parterze przewidziano pokój 1-osobowy wraz z łazienką dla osób niepełnosprawnych, recepcję i aneks kuchenny z pokojem śniadań. W skrzydle wschodnim na parterze zaprojektowano świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne i magazynowe, a na piętrze pomieszczenia Służby Ochrony Kolei. Przed budynkiem zaprojektowano 18 miejsc parkingowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych.  – informuje RMF.FM

 

Budynek ełckiego dworca kiedyś był perłą architektoniczną. Dziś jest cieniem dawnej świetności. Budynek z połowy XIX wieku był niszczony kilkakrotnie. Najdotkliwiej pod koniec II wojny światowej.  Dworzec jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków i projekt rewitalizacji konsultowano z konserwatorem zabytków.  

 

 

Komentarze (9)

Dworzec wizytówką miasta! a czyja to zsługa?

może i w Grajewie Starostwo Powiatowe zadba o dworzec.

ladnie bedzie wyglandal ten ten grajewsko..elcki dworzec ///...,,,////

naszemu dworcowi niewiele brakuje do dobrego wyglądu, dach jest, tynki też są, wystarczy trochę pomalować na zewnątrz, a w środku remont można zrobić później

W grajewskim dworcu wystarczy umieścić jakiś bank albo magistrat z urzędnikami, a wówczas na pewno znajda się pieniądze na remont i wyposażenie.

Każde samorządy mają w budżecie kasę na ochronę zabytków ,można pozyskać na to również środki na ochronę zabytków .Pytam więc w co władze Grajewa zainwestowały te pieniądze?

Grajewski dworzec to zabytek .Powinien służyć pasażerom ,którzy w urągających warunkach oczekują na pociąg.Włodarze zadbajcie o to by ludzie mogli z niego korzystać, a nie myśleć jakby go się pozbyć.

Lepiej było denzela zaprosić hahahahaha . PARODIA !!!!!

Hmmmm skoro dworzec w Ełku to perła architektoniczna ( chyba komunistyczna bryła ) to jak nazwać dworzec w Grajewie?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.