Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11122 wyświetleń

Dworce PKP zmienią wygląd

- Dworzec PKP w Grajewie nie znajduje się w Programie Inwestycji Dworcowych, co oczywiście nie wyklucza jego modernizacji w przyszłości – odpowiedział nam Tomasz Leś z Biura Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A.

 

Niemal 200 dworców kolejowych w Polsce zmieni się nie do poznania

Dworce kolejowe w polskich miastach i mniejszych miejscowościach przejdą metamorfozę. Niemal 200 obiektów albo zostanie zmodernizowanych, albo zostaną wybudowane na nowo. PKP chwali się, że jest to największe przedsięwzięcie w historii polskiej kolei.

Polskie Koleje Państwowe realizują już – na różnych etapach – procesy inwestycyjne dla pierwszych 164 dworców ujętych w Programie. Najwyższy priorytet mają dworce zlokalizowane przy zmodernizowanych, będących w trakcie przebudowy lub planowanych do modernizacji liniach kolejowych, objętych rządowym Krajowym Programem Kolejowym. Dla PKP S.A. bardzo ważna jest współpraca z lokalnymi samorządami, dzięki której modernizowane dworce mają szansę stać się elementami węzłów przesiadkowych integrujących różne rodzaje transportu. 

Wśród największych i najważniejszych dworców, PKP na listę wciągnęły: Gdańsk Główny (tu rozpoczęły się już prace na peronach), stary dworzec Poznań Główny, Białystok, Kielce, Olsztyn Główny, Częstochowę Główną, Łódź Kaliską i Rzeszów Główny. 

Spośród mniejszych miast warto wymienić – z uwagi na swoje znaczenie – Wejherowo, Władysławowo, Oświęcim, Czechowice-Dziedzice, Łuków, Kołobrzeg, Łowicz Główny, Pruszcz Gdański, Rzepin, Koluszki, Włoszczowę.
Jak informuje  PKP, lista może ulegać zmianom np. w przypadku oszczędności na przetargach w części obiektów. W takiej sytuacji środki zostaną przekazane na kolejne inwestycje.

 

źródło:https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/pkp-zmodernizuje-dworce-w-calej-polsce-do-2023-r/33v0w1q

Komentarze (9)

A w Grajewie zmienia się wygląd UM ludzie wypadają z pokoi !

To jest optymistyczne, większość dworców kolejowych to budowle zabytkowe, zwłaszcza w tych mniejszych miejscowościach. Dla mnie jako rdzennego mieszkańca Grajewa jest to mało zadowalające obwieszczenie, widząc prawie codziennie zaniedbany nasz dworzec kolejowy.

Dobrze ze trafił się dla Grajewa nieco ambitniejszy Burnmistrz...i dobrze ze tego najsłabszego nie ma...moze cos z tego w koncu będzie...chodzi o Dworzec PKP PKS piękny zabytek Grajewa z 1873 roku ( czyli w roku 2018 - 145 lecie)..kto przyczyni się do odremontowania dworca - zdobedzie szacunek..kto tego nie zrobił - pogardę....czyli wszystko jasne i proste..jak remont Dworca

Obok dworca wGrajewie urzędnicy miejscy(rodem z okolicznych wiosek robią karierę - jak się swego czasu na tym forum chwalono) stan dworca jest najlepszym tego przykładem - to widać i czuć!!!

Sprawa dworca prawdopodobnie ruszy w kampanii w 2018 roku już raz było to przerabiane i chwyciło więc czemu tego nie powtórzyć ?

stefaan popieram twoje zdanie tylko mam pytanie gdzie ci sa ludziektorzy wszystko prywatyzowali-popatrz dlaczego nie sprywatyzowali sejmu ani senatu bo nie mieli by stolkow-mozna bylo sprywatyzowac policje-boje sie chodzic-wypozyczam policjanta place i chodze spokojnie-

panie les grajewski dworzec znajduje sie na pana lesnej polanie niedlugo trzeba bedzie go rozebrac bo sie rozsypie-gdzie byl posel borawski i co robia obecni poslowie,jak dotad nie wypowiedzial sie zaden,gdzie obwodnica grajewa-niedlugo domy stojace przy drodze augustow-warszawa sie rozsypia-tylko baju-baju.

Nasz dworzec niedługo zmieni swoj wygląd bo sie zawali i juz go nie będzie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.